Świadectwo z rekolekcji Ewangelizacyjnych w Medjugorje: „Z Maryją szukam fundamentu wiary” 10-18.07.2023r.

Świadectwo z rekolekcji Ewangelizacyjnych w Medjugorje: „Z Maryją szukam fundamentu wiary” 10-18.07.2023r.

Z radością dzielimy się naszym świadectwem przeżycia Rekolekcji Ewangelizacyjnych w Medjugorje, których tytuł brzmi: „Z Maryją szukam fundamentu wiary”.

Jesteśmy małżeństwem z prawie 14 letnim stażem a od roku członkami Domowego Kościoła w Niemczech. Namówieni przez naszą parę pilotującą by pojechać na rekolekcje ewangelizacyjne wybraliśmy właśnie te z uwagi na miejsce jak i wspólny dojazd autokarem. Jak się okazało wyjazd ten był szczególnym czasem wzrastania duchowego dla całej naszej rodziny.

Ogromne znaczenie w tym procesie odegrały nauki ks. Janusza. Pozwoliły nam one zrozumieć czym jest kerygmat, a jego przeżycie dopiero teraz – po tylu latach!!! trwania „w tradycyjnym chrześcijaństwie” – doprowadziło nas do odkrycia tego, czym tak naprawdę jest nasza wiara, jaki jest jej fundament,  pozwoliło na poukładanie w całość i stworzenie sobie spójnego jej obrazu.

Rozważania i katechezy w drodze, podczas pierwszych dwóch dni podróży autokarem, były pięknym czasem przygotowania do duchowych przeżyć w Medjugorie, które wplecione były w program naszych rekolekcji.

W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, adoracji Krzyża na placu przed kościołem św. Jakuba, doświadczyliśmy realnej obecności Ducha Świętego – w lekkim powiewie wiatru, skupieniu, ciszy, melodii i pieśni uwielbienia. Wejście na Górę Objawień i Górę Krzyża było wymagającym fizycznie doświadczeniem, jednak nieustanna modlitwa dodawała sił, a w swoim trudzie i modlitwie mogliśmy ofiarować nasze intencje Bogu przez ręce kochanej Matki – Królowej Pokoju. Codzienna Eucharystia z oprawą naszej diakonii muzycznej oraz wieczorne biesiadowanie zacieśniało naszą wspólnotę rekolekcyjną. 

Piękno otaczającej natury wzmacniało nasze duchowe przeżycia – bo przecież Bóg tak mnie i Ciebie kocha!  że stworzył ją właśnie tak wspaniałą dla nas. Dzięki perfekcyjnej organizacji Wiktora pod czujnym okiem Joli 🙂 – naszych moderatorów – mogliśmy zwiedzić urokliwe miejsca jak Mostar czy Dubrownik, a także wykąpać się w krystalicznie czystych wodach wodospadu Kravice oraz Adriatyku.  Ogromnym świadectwem dla nas jako rodziców, było modlitewne zaangażowanie naszych dzieci (Cezary 12 lat, Artur 10 lat), które jednocześnie dzielnie znosiły trudy pielgrzymowania, w tym wysokie temperatury i zmagania fizyczne. 

Z całego serca dziękujemy rekolekcyjnym współpielgrzymom za świadectwo ich życia, za podzielenie się przeżyciami z tych rekolekcji, dziękując za ten czas Panu Bogu.

Na koniec chcemy gorąco polecić Wam Rekolekcje Ewangelizacyjne dla małżeństw „Z Maryją szukam fundamentu wiary” w Medjugorje, Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej  🙂

Z pozdrowieniami

Klaudia i Michał Stempin