1050 rocznica chrztu

1050 rocznica chrztu

1050-lecie chrztu Polski – spotkanie na stadionie w Poznaniu 16 kwietnia

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP w liście skierowanym do odpowiedzialnych ruchów napisał:„Zapraszam Was do wspólnego świętowania. Zaplanujcie ten wspólny czas, by dać wyraz jedności Kościoła w Polsce. Obecność w tym dniu na poznańskim stadionie osób świeckich zatroskanych na co dzień o Boże oblicze Kościoła w Polsce będzie wyrazem Waszej jedności, a dla innych świadectwem wiary”.
Odpowiadając na to zaproszenie, po wielu rozmowach z osobami z kręgu centralnego i z Wami, pragniemy w tym wyjątkowym roku pielgrzymować jako Domowy Kościół do Poznania zamiast tradycyjnie do Kalisza. Wszak formacja naszego Ruchu jest oparta na sakramencie chrztu świętego. Wielu z Was także na kartkach z propozycjami tematyki na pielgrzymkę do Kalisza pisało o tej tematyce. W takim razie zaczerpnijmy u źródła.

Program spotkania w Poznaniu: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” jest następujący:

Część 1:
10.50 – świętowanie na stadionie – czas radości i nabożeństwa pogłębiającego istotę chrztu świętego (tu znajdą się elementy nabożeństw znanych nam z formacji Ruchu – nabożeństwo na wzór „Effatha”, celebracja o imieniu chrześcijańskim).
14.00 – Eucharystia z sakramentem chrztu świętego dorosłych.
Część 2:
19.45 – Musical „Jesus Christ Superstar”.

Z Bydgoszczy pojadą dwa autokary. Lista zgłoszeń zamknięta. Informacji udzielają: R i M Piątkowscy tel. 784-008-960 lub mail:regina.piatkowska@gmail.com

Koszt pakietu I części to 15 zł. W skład pakietu wchodzi ciepły posiłek, picie, śpiewnik jubileuszowy, okolicznościowa pamiątka. Za udział w drugiej części dodatkowo dochodzi 5 zł.
Ponieważ chcielibyśmy być widoczni jako Ruch, a mamy informację, że może być ograniczone wchodzenie z proporcami, powstała idea przygotowania specjalnych szalików (do wykorzystania także na inne spotkania – z jednej strony z napisem Domowy Kościół, z drugiej – Ruch Światło-Życie) – koszt szalika kształtuje się w granicach 12-15 zł.