Jesteśmy małżeństwem 27 lat a członkami Ruchu Światło-Życie od 35 lat. To były kolejne rekolekcje, na które pojechaliśmy sami tzn. bez dzieci. Nasze dorosłe córki podążają już własnymi drogami w Ruchu Ś-Ż.
W Bojanowym Gnieździe w dniach od 4 do 10 sierpnia 2025 r. przeżywaliśmy rekolekcje o poruszającym tytule „Spotkajmy się w liturgii”. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że spotkaliśmy w tym czasie Boga.
Pierwszym miejscem spotkania była sprawowana przez księdza Michała Czyża z wielkim spokojem i oddaniem Eucharystia. Przeżyliśmy różne formy liturgiczne np. msza recytowana i msza w języku łacińskim. Dłuższe przygotowanie w ciszy przed Eucharystią wprowadzało nas do spotkania Chrystusa obecnego w Słowie Bożym, kapłanie, łamanym Chlebie i we wspólnocie.
Codzienne konferencje mistagogiczne wyjaśniały nam tajemnicę uobecnienia Największego Daru, jaki Bóg daje każdemu z nas. Natomiast warsztaty liturgiczne umożliwiały nam bliższy kontakt z naczyniami liturgicznymi i Mszałem Rzymskim. Każdy mógł zapoznać się z nimi. W tych dniach poznawaliśmy znaczenie gestów, postaw podczas liturgii oraz funkcji i posług liturgicznych.
Drugim miejscem spotkania Boga była wspólnota kręgu. Tu spotkaliśmy się z ludźmi, którzy swoją postawą służby (z ochotą i gorliwością wypełniali codzienne dyżury) i ciekawością liturgii, byli znakiem służby Chrystusa.
Trzecim miejscem spotkania Boga było nasze małżeństwo. Przygotowując się do prowadzenia jednych warsztatów, wspólnie zgłębialiśmy różne źródła i pozwoliło nam to otworzyć się na siebie. Doświadczyliśmy w tym bożego prowadzenia.
Cieszymy się z tego, że jesteśmy we wspólnocie, która uznaje Eucharystię jako swoje źródło i szczyt i w ten sposób możemy dotykać Największego z cudów.
Aleksandra i Leszek


