DE 2015

DE 2015

„JAK EWANGELIZOWAĆ?”

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Jak ewangelizować?”, które odbędą się dnia 8 maja po Mszy Św. o godz.18.00 w parafii pw. Ducha Świętego (ul. Glinki 40).

„Chodźmy zatem i my, aby razem z Nim umrzeć” J 11, 16

Czasami zastanawiamy się jak zachęcić Was kochani do włączenia się w dzieło ewangelizacji. Niech to Słowo, jak wierzę, dane na ten właśnie moment będzie tym, co dzisiaj chcemy Wam powiedzieć… Czasami zapalamy się i szybko gaśniemy. Ostatecznie to On za nas i dla nas umarł i zmartwychwstał. On daje swojego Ducha i prowadzi..mimo naszych zwątpień i lęku. Warto za Nim iść!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Tygodnia Ewangelizacji oraz o aktywny w nim udział. Już dzisiaj informujemy o procesji mężczyzn z Najświętszym Sakramentem, z kościoła garnizonowego do katedry przez Stary Rynek, gdzie odśpiewamy uroczyscie Bogarodzicę. Wyjście z kościoła garnizonowego 30 maja o godz. 20.30. Prosimy Panów, by już dzisiaj zarezerwowali sobie czas.

Zachęcamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie do udziału w

I Diecezjalnym Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń w dniu 23 maja.

Chętni, kórzy chcieliby wziąć udział w III Kongreie Ewangelizacyjnym w dniach 28-31 maja mogą się zgłaszać poprzez stronę:

http://nowaewangelizacja.org/iii-ogolnopolski-kongres-nowej-ewangelizacji-ewangelizacja-w-srodowisku-wiejskim-zapisy/

Jednocześnie prosimy o zgłoszenie tego faktu do nas. Oczywiscie gorąco zachęcamy. Nasze doświadczenie udziału w porzednich kongresach jest doświadczeniem Kościoła naprawdę żyjącego i głoszącego z Mocą. Warto tam być!

Prosimy o rozesłanie tej wiadomości oraz zamieszczenie informacji na stronach oazowych.

Pozdrawiamy serdecznie

Asia i Marek Dłuscy

Diakonia Ewangelizacji

tel. 504 185 629