DOM 2015

DOM 2015

JUBILEUSZ 25 LECIA KAPŁAŃSTWA oraz DIECEZJALNA OAZA MATKA RŚ-Ż

ks. Janusz Konysz
30 maja zapraszamy wszystkich uczestników RŚŻ na Diecezjalną Oazę Matkę (DOM) oraz Jubileusz 25 lecia kapłaństwa Moderatora diecezjalnego ks. Janusza Konysza do parafii św. Antoniego w Bydgoszczy.

Program dnia:

16.00 – EUCHARYSTIA

17.30 – Agapa, budowanie wspólnoty, śpiewy oazowe
19.10 – Odśpiewanie Litanii Loretańskiej
19.30 – Zakończenie
20.00 – Milcząca procesja mężczyzn z kościoła garnizonowego do katedry za Jezusem Eucharystycznym.

DOM po raz pierwszy odbyła się w ubiegłym roku, tylko dla DK, a uczestniczyli w niej głównie posługujący i uczestnicy mających się odbyć latem rekolekcji. W tym roku DOM zgromadzi cały Ruch Światło Życie i będzie to dzień szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego dla przygotowujących, prowadzących, posługujących i uczestników tegorocznych rekolekcji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się odtąd już coroczną tradycją RŚŻ naszej diecezji. Tydzień po Centralnej Oazie Matce w Krościenku i Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w oktawie Zesłania Ducha Świętego, chcemy całą wspólnotą prosić o tego Ducha dla siebie nawzajem. Będzie to uroczyste wydarzenie wprowadzające nas również w temat nowego roku formacyjnego, który od Zesłania Ducha Świętego się rozpocznie – „W mocy Ducha Świętego”.

Kolejną okazją, by tego dnia jak najliczniej się zgromadzić jest Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Janusza Konysza. Chcemy dziękować Bogu za dar powołania kapłańskiego i posługę, szczególnie za posługę Moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła. Zamiast kwiatów czy upominków z tej okazji, będzie możliwość podczas kolekty na mszy św. złożyć ofiarę. Przyjedźmy całymi rodzinami wraz z dziećmi. Po Eucharystii, ks. Janusz zaprasza wszystkich na Agapę w duchu oazowym. Jeśli będzie ładna pogoda będziemy dalej świętowali w ogrodzie przy plebani, jeśli gorsza w plebanii. Prosimy by każdy zabrał ze sobą to co lubi dla siebie, dla rodziny i trochę dla sąsiada. Może to być ciasto, coś na grilla, czy inne przysmaki jakie lubimy. Będzie możliwość na miejscu zaparzenia kawy czy herbaty, chociaż ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa (chodzi głównie o dzieci) lepiej zabrać ciepłe napoje w termosach. Na miejscu będą rozpalone grille, więc będzie można na nie wrzucić to co kto przyniesie.
Ogród jest duży, ale może nie być wystarczającej ilości krzeseł, więc prosimy zabrać ze sobą karimaty lub koce, by je rozłożyć na trawie. Zapraszamy wszystkich i prosimy by to zaproszenie przekazywać dalej w Waszych wspólnotach rejonowych, parafialnych i kręgowych.

z Panem Bogiem

Małgosia i Mariusz Maciejewscy