Hospicjum perinatalne- Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy

Hospicjum perinatalne- Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,

chciałbym Państwa zainteresować działalnością naszego hospicjum perinatalnego http://perinatalne.bydgoszcz.pl/, funkcjonującego pod nazwą Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza.

>Zostało ono powołane i jest obecnie prowadzone przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie w Bydgoszczy, który mam zaszczyt reprezentować.

Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie.

Bardzo proszę, na ile to tylko możliwe, o wsparcie naszej idei, a także jak najszersze rozpropagowanie jej wśród swoich znajomych, klientów i wszystkich ludzi dobrej woli.

 

Rozwinięcie prośby tu

 

Stowarzyszenie św. Łazarza, mające swoją siedzibę w Bydgoszczy, powołało do życia Centrum Opieki Perinatalnej, którego głównym zadaniem jest objęcie kompleksową opieką ciężarnych mam oraz ich rodzin, które oczekują narodzin ciężko chorego dziecka. Największym problemem jest to, że działalność hospicjów perinatalnych nie jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlatego szukamy niezbędnych funduszy na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest sprzedaż kalendarza-cegiełki. Powstał on dzięki pracom dzieci z naszego województwa, które w formie rysunku i krótkiego wiersza pisały o swoich tatusiach – superbohaterach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, który pomógł nam w rozpropagowaniu tej idei. A trzeba o niej mówić jak najszerzej, gdyż pacjentów przybywa. Zgłaszają się do nas rodzice z różnych zakątków województwa – są to często osoby ze zdiagnozowaną już ciężką chorobą genetyczną dziecka, na przykład zespołem Edwardsa. Dzięki nam mogą poczuć się bezpieczniej – wiedzą, że wesprzemy je o każdej porze dnia i nocy, a ich dzieci po narodzeniu zostaną ubrane, utulone, uwiecznione na zdjęciach i nie znikną jako – cytuję – „odpad medyczny”.

Jeżeli mogą Państwo wesprzeć naszą działalność właśnie poprzez kupno kalendarza-cegiełki w cenie 50 złotych – będziemy wdzięczni. Naprawdę liczy się siła drobnych gestów.

Dziękuję i pozdrawiam.

Andrzej Mamys

Stowarzyszenie św. Łazarza