Informacje Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej 3/2023

Informacje Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej 3/2023
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Marzec już za nami. Miesiąc ten, jak zwykle obfitował we wiele uroczystości, za które warto podziękować!

Dziękuje Diakonii Społecznej za organizację międzynarodowego Sympozjum Naukowo Edukacyjnego „SMARTFON WYZWANIE NASZYCH CZASÓW”!

Dnia 5 marca 2023 w Fordońskiej Dolinie Śmierci odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Swoje podziękowanie za przygotowanie tego dnia kieruje na ręce Pary Diecezjalnej – Agnieszki i Rafała Staszewskich. Bardzo serdecznie dziękuje również Violetcie i Mariuszowi Odjazd za współorganizację tego wydarzenia. Osobne podziękowania kieruje do wszystkich moderatorów, animatorów i przedstawicieli diakonii, którzy przygotowali nie tylko liturgię, ale także Drogę Krzyżową oraz Agapę. Ks. Wenancjuszowi dziękuje za przygotowanie rozważań na Drogę Krzyżową. 

Dziękuje również za zorganizowanie 11 marca 2023 w Górce Klasztornej Dnia Skupienia dla tamtejszej wspólnoty rejonowej.

Z serca dziękuje Diakonii Wychowawczej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie warsztatów dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą podczas rekolekcji letnich i nie tylko!

Bardzo serdecznie dziękuję ks. Michałowi Borowskiemu z parafii Trójcy Świętej oraz a. Agacie Mróz za poprowadzenie zajęć w ramach Oazowej Szkoły Animatora.

ks. Paweł Rybka
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie
Diecezji Bydgoskiej
INTENCJA MODLITEWNA NA MIESIĄC KWIECIEŃ:
Za członków naszej wspólnoty o właściwe rozeznanie powołania do służby w diakoniach Ruchu Światło-Życie.