Informacje Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej 5/2023

Informacje Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej 5/2023
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!
Na wstępie chciałbym przeprosić za kolejne opóźnienie w publikacji Informatora Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, nie wynika to z jakiejś mojej niechęci czy lenistwa, ale z uczestnictwa w Centralnej Oazie Matce w miniony weekend…

Kolejny miesiąc za nami, wiele się działo – każdemu z serca dziękuje. 
Dziękuje Bartkowi Knioła, Monice Grajkowskiej, Agacie Mróz, Nikodemowi Prokopowi ora Agnieszce Zajączkowskiej za przygotowanie i poprowadzenie Paschalnego Dnia Wspólnoty dla Oazy Młodzieżowej oraz Oazy Dzieci Bożych!

Cieszę się również z sukcesu naszej animatorki grupy OND Martyny Wadach przy parafii Chrystusa Króla, która zajęła trzecie miejsce w tegorocznej Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

W miniony weekend przedstawiciele Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji zarówno z Domowego Kościoła, jaki i ze wspólnoty młodzieżowej uczestniczyli w Centralnej Oazie Matce.
Podczas tego spotkania prosiliśmy o łaski Ducha Świętego na czas zbliżających się oaz letnich. Przedstawiciele naszej wspólnoty otrzymali z rąk Moderatora Generalnego Świecę Oazy Wielkiej, która towarzyszyć będzie nam przez cały rok formacyjny.

 

W samą uroczystość Zesłania Ducha Świętego czworo animatorów z naszej diecezji otrzymało błogosławieństwo i misję podczas porannej modlitwy kościoła. 

Do grona pobłogosławionych animatorów po zakończonej formacji podstawowej z naszej diecezji dołączyli: Michał Goliński, Ula Lachowicz, Agnieszka Zajączkowska oraz Gosia Szymańska.
Warto przypomnieć, że w zeszłym roku pobłogosławione były Edyta i Ula Chmielewicz. Dla mnie osobiście, jako Moderatora Diecezjalnego jest to przeogromne przeżycie. Widząc nie tyle zwieńczenie pewnego etapu formacyjnego w Ruchu Światło-Życie naszych młodych przyjaciół.
Dzięki wam odkrywam sens kapłańskiego towarzyszenia właśnie na drodze formacji oazowiczów, a w sposób szczególny widzę to w waszej gotowości przyjęcia misji służby w naszym Ruchu! 

Chciałbym podziękować ich Moderatorom oraz Animatorom, którzy w ciągu roku troszczyli się o ich formację w duchowości ΦΩΣ – ΖΩΗ, ale nade wszystko Ich pierwszym Formatorom – Rodzicom, którzy pozwolili im nie tylko na uczestnictwo w rekolekcjach i spotkaniach oazowych, ale byli ich pierwszymi wychowawcami w szkole Chrystusa Pana. 

DEO GRATIAS!

W wigilię Zesłania Ducha Świętego podczas Zgromadzenia Eucharystycznego modliłem się w dwóch ważnych dla mnie intencjach. Pierwszą z nich było oczywiście wołanie o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich Moderatorów, Animatorów oraz Uczestników tegorocznych rekolekcji letnich!

ks. Paweł Rybka
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie
Diecezji Bydgoskiej
INTENCJA MODLITEWNA NA MIESIĄC CZERWIEC:
O owocne przeżycie rekolekcji letnich przez członków Ruchu Światło-Życie.