Informacje Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej 5/2024

Informacje Moderatora Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej 5/2024
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!  

Dziękuję z całego serca za kolejny miesiąc owocnej współpracy, który obfitował we wiele wydarzeń i sukcesów.
Chciałbym wyrazić szczere podziękowania każdemu za zaangażowanie i wkład w przygotowanie oraz przeprowadzenie Rejonowych Dni Wspólnoty oraz Paschalnego Dnia Wspólnoty dla Oaz Młodzieżowych i Dzieci Bożych.

Jestem wdzięczny za niepowtarzalną okazję uczestnictwa w obchodach 50-lecia Ruchu Światło-Życie w Solcu Kujawskim, które było niezwykle wzruszającym wydarzeniem. To spotkanie było pełne emocji i refleksji nad minionymi pięćdziesięcioma latami historii Ruchu w Solcu. Ponadto, w tym samym miejscu miała miejsce Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji I stopnia, w której wzięło udział łącznie 24 osoby, co dodatkowo wzbogaciło nasze doświadczenia i umocniło więzi wspólnotowe.W miniony weekend nasi reprezentanci z Ruchu Światło-Życie w diecezji wzięli udział w Centralnej Oazie Matce. W trakcie tego spotkania modliliśmy się o łaski i błogosławieństwo Ducha Świętego na zbliżające się oazy letnie. Dodatkowo, cieszy mnie bardzo, że nasi członkowie otrzymali od Moderatora Generalnego Świecę Oazy Wielkiej, która będzie naszym przewodnikiem przez cały rok formacyjny.

Ogromną radość sprawia mi również fakt, że Agnieszka Zajączkowska zdecydowała się wstąpić do Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie podczas I Nieszporów z Uroczystości Ducha Świętego. Ponadto, serdecznie witam i błogosławię nowych animatorów Ruchu Światło-Życie, którzy zostali wybrani podczas porannej Jutrzni: Monika Grajkowska, Agata Mróz i Nikodem Prokop.Dziękuję wszystkim za ciepło, radość oraz zaangażowanie, które okazywaliście podczas naszych spotkań. Wspólnie tworzymy piękną i pełną inspiracji wspólnotę, która nieustannie się rozwija i przynosi owoce. Niech nasza współpraca będzie owocna i niech Pan Bóg błogosławi nam w dalszych działaniach!
ks. Paweł Rybka
Moderator Diecezjalny
Ruchu Światło-Życie
Diecezji Bydgoskiej 
INTENCJA MODLITEWNA NA CZERWIEC:
O odwagę w podejmowaniu diakoni w budowaniu żywego Kościoła dla kapłanów, osób konsekrowanych, rodzin, wspólnot w różnych krajach oraz wspólnot osób dorosłych.