komunikat

komunikat

KOMUNIKAT PARY KRAJOWEJ DK

Pismem z dnia 3 stycznia 2014 r. zostaliśmy poinformowani o terminie spotkania Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie z kręgiem centralnym DK. Odbędzie się ono w Częstochowie, w niedzielę 23 lutego 2014 r., tuż po zakończeniu Kongregacji Odpowiedzialnych RŚ-Ż.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 8 października 2013 r. uczestniczyliśmy w Warszawie w spotkaniu z Komisją KEP ds. Ruchu Światło-Życie, w skład której wchodzą abp Wiktor Skworc, abp Stanisław Budzik, bp Andrzej Jeż i bp Adam Szal. Obecny był również ks. Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

Efektem tego spotkania była decyzja Konferencji Episkopatu Polski, by Komisja przeprowadziła rozmowy z członkami Centralnej Diakonii Jedności Ruchu Światło-Życie, kręgiem centralnym DK, Unią Kapłanów Chrystusa Sługi, Instytutem Niepokalanej Matki Kościoła oraz z Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Carlsbergu. Wyniki tych rozmów Komisja przedstawi Konferencji Episkopatu Polski.

5 listopada 2013 r. odbyło się spotkanie Komisji z Centralną Diakonią Jedności. Z uwagi na termin (wtorek, dzień powszedni) i odległe miejsce spotkania (Krościenko) para krajowa nie mogła w nim wziąć udziału, natomiast był na nim obecny moderator krajowy DK, ks. Marek Borowski.

Dziękujemy za dotychczasową (i prosimy o dalszą…) modlitwę i inne ofiary duchowe w intencjach Domowego Kościoła i całego Ruchu Światło-Życie.

Sługo Boży, ks. Franciszku – wstawiaj się za nami!
Beata i Tomasz Strużanowscy – para krajowa DK
Ks. Marek Borowski SAC – moderator krajowy DK