Kujawsko-Pomorski Kongres „Ku Trzeźwości Narodu”

Kujawsko-Pomorski Kongres „Ku Trzeźwości Narodu”
14 czerwca 2018r w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się „Kujawsko-Pomorski Kongres „Ku Trzeźwości Narodu.
Uczestnicy konferencji spotkali się na Mszy Świętej o godz. 10.00 w kościele NMP w Toruniu. Konferencja rozpoczęła się o godz. 11.30 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Zaproszonych gości oraz uczestników konferencji powitał gospodarz miejsca, marszałek woj. Kuj-pomorskiego Piotr Całbecki. Słowo wstępne wygłosił ks. biskup Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.
Kongres „Ku Trzeźwości Narodu” jest kontynuacją Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w dniach 21 – 23 września 2017r pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem tej inicjatywy jest integracja działań wszystkich środowisk starających się walczyć z plagą alkoholizmu w naszej Ojczyźnie: rządu i parlamentu, władz samorządowych, szkoły, rodziny i Kościoła. Inspiracją jest ogłoszony przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości „Narodowy Program Trzeźwości”. Aby wyjść z doświadczenia bezsilności w walce z plagą alkoholizmu i innych uzależnień próbujemy zjednoczyć wszystkie siły osób i instytucji działających w naszym Województwie.
Chcemy uwrażliwić wójtów i samorządowców na problem statystycznego wzrostu spożycia alkoholu oraz pokazać sposoby zapobiegania temu zjawisku, powiedział Marek Piątkowski – organizator.
Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach konkursu ofert nr 3/2018 pn. „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w województwie kujawsko-pomorskim”. Celem jest uświadomienie problemu społecznego związanego z nadużywaniem środków psychoaktywnych, głównie alkoholu oraz redukcję przejawów patologii społecznych z tym związanych.

https://photos.google.com/share/AF1QipO4TVW4p1p2LxUcTZm5g-p0xkrq5_nco3YWyzerZdkPBuVmiwphR1urvQq-hF0Mzw?key=SlRNRGl0NHVWd3ZxWl9rc0lPNG43QmwycndWT0FB

Pozdrawiamy
Regina i Marek
Piątkowscy