list pary diecezjalnej

list pary diecezjalnej

 

R i M

Kochani Małżonkowie i Drogie Rodziny Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej

Rok Miłosierdzia jest błogosławionym czasem dla naszych małżeństw i rodzin – to wspaniały czas łask Jezusa Miłosiernego. W czerwcu br. odbyły się wybory Pary Diecezjalnej Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej, po których Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa wskazał nas skromnych małżonków do tej trudnej, ale błogosławionej posługi. I na początku tej drogi zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie w Waszych intencjach – Waszych małżeństw, rodzin, chorych z Waszych rodzin, za tych cierpiących, objętych miłosiernym ramieniem Jezusa Chrystusa, których współmałżonkowie ukończyli drogę ziemskiego życia i za tych, którzy odeszli do Domu Ojca z naszych rodzin i małżeństw. Ufamy Bogu, że z nieba wspomagają nas wszystkich w drodze do niebieskiego Jeruzalem.

Jednocześnie z wielką pokorą prosimy Was, począwszy od najmłodszych do tych najdojrzalszych w miłości, o modlitwę w naszej intencji jako Pary Diecezjalnej, aby Miłosierny Jezus okazał miłosierdzie wobec nas i dał siły i obdarzył łaską miłości miłosiernej do pełnienia tej posługi.
Drodzy małżonkowie i rodziny,
życzymy Wam na progu rozpoczynającego się roku formacyjnego uświęcania się każdego dnia na drodze małżeńskiej i rodzinnej i prosimy Czcigodnego Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, aby wymadlał dla Was u Boga Najwyższego wszelkie łaski potrzebne Wam do codziennego przeżywania życia w Chrystusie. Bądźcie świadkami Jezusa w domu, w pracy, gdziekolwiek Bóg Was postawi na co dzień. Nie lękajcie się!
Zapraszamy również Was wszystkich do rozpoczęcia tego roku formacyjnego Eucharystią 4 października 2016 r. o godz. 18.30 w Parafii Św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy wraz z uroczystym błogosławieństwem animatorów udzielonym przez Moderatora Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej ks. Janusza Konysza.
Niech Bóg Wam błogosławi a Matka Boża Pięknej Miłości otacza Was wszystkich swoim matczynym płaszczem.
Marlena i Remigiusz Galiccy
Para Diecezjalna Domowego Kościoła
Diecezji Bydgoskiej