Marsz dla Życia i Rodziny- 19 września 2021r.

Marsz dla Życia i Rodziny- 19 września 2021r.

Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 19 września przejdzie ulicami Bydgoszczy. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej.

W tym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne uczestnicy marszu przejdą w trzech grupach. Pierwsza grupa wyruszy z bydgoskiego Starego Rynku o godz. 14:00. Druga grupa z ul. Przyrzecze o godz. 14:10 a trzecia grupa z ul. Grodzkiej, przy Seminarium o godz. 14:20. Wszystkie grupy przejdą ul. Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Plac Weyssenhoffa, AL. Ossolińskich i ul. Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego a’ Paulo.

Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji (dmuchane zjeżdżalnie, alpaki). Jednocześnie od godz. 15.00 na scenie rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”, podczas którego wystąpią znane zespoły min. Żuki.

„Tato – bądź, prowadź, chroń”- z takim hasłem na ulice Bydgoszczy wyjdą wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia. Przyjęliśmy hasło ogólnopolskie, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym.

Jednocześnie hasło nawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele Roku św. Józefa. To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to cechy, które posiadał św. Józef, a zarazem cechy, którymi powinien pochwalić się współczesny mężczyzna.

 

Na pikniku przy Bazylice będzie możliwość spisania się w spisie powszechnym, do dyspozycji będzie rachmistrz.

 

 

Regina i Marek Piątkowscy

oraz ks. Maciej Tyckun

koordynatorzy Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny