Marsz dla życia i rodziny – 9 czerwca

Marsz dla życia i rodziny – 9 czerwca

Kochani,

W tym roku, bardziej niż w latach poprzednich zachęcamy rodziny do uczestnictwa w VIII Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który 9 czerwca 2019r. przejdzie ulicami naszego miasta. Przy dźwiękach muzyki marszowej będziemy mogli zamanifestować swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości rodzinnych i poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to wspaniała okazja, aby pokazać światu normalne szczęśliwe rodziny. Będzie to też odpowiedź na ten nieszczęsny marsz równości. Zostanie to zauważone jeśli się zmobilizujemy i przyjdzie nas dużo więcej niż w ostatnich latach.

 

Hasło bydgoskiego marszu brzmi: WIARA + NADZIEJA + MIŁOŚĆ = RODZINA.  Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na wartość wiary, nadziei i miłości w budowaniu rodziny i w życiu każdego człowieka, zwłaszcza chrześcijanina.

Dla ludzi wierzących wiara, nadzieja i miłość to trzy cnoty Boskie, stanowiące o relacji człowieka wobec Boga. Wierząc Bogu mamy nadzieję na szczęście wieczne w niebie. Miłując Boga człowiek realizuje podstawową zasadę relacji międzyosobowych (przykazanie miłości), które znajduje swoje odzwierciedlenie w miłości małżeńskiej, rodzinnej oraz miłości bliźniego.

 

Wiara, nadzieja i miłość to również wartości uniwersalne, bliskie każdemu człowiekowi. Każdy człowiek nosi w sobie pragnienie miłości – pragnienie kochania i bycia kochanym. Każdy człowiek w coś wierzy i tę wiarę, która wiąże się z nadzieją – ufnością, że wszystko co czyni, doprowadzi go do ostatecznego celu. Każdy rodzic chce przekazać swoim dzieciom te wartości, którymi żyje, w które wierzy, stąd nasze równanie: WIARA + NADZIEJA + MIŁOŚĆ = RODZINA.

W ramach przygotowań do marszu, Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie organizuje konkurs plastyczny dla wszystkich dzieci przedszkolnych i szkolnych. Finał konkursu połączony z licytacją zwycięskich prac, będzie miał miejsce na scenie przy Bazylice św. Wincentego a’ Paulo, w trakcie pikniku rodzinnego, po marszu.

Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice św. Wincentego a’ Paulo. W czasie trwania pikniku przewidziana jest tzw. „strefa dziecka” z miejscem do zabaw ruchowych i artystycznych. Dla wszystkich uczestników marszu przewidziany jest poczęstunek tortem. Będzie można odbyć niepowtarzalny spacer na wysokości kopuły bazyliki i w wyjątkowy sposób podziwiać panoramę Bydgoszczy. Jak co roku w marszu pójdzie młodzież oazowa na szczudłach, przebrana w bajkowe postacie.

W tym roku poraz pierwszy udało się organizatorom wyprodukować teledysk z hymnem Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Autorem tekstu jest Dominika Rybak, Autorem muzyki jest Mateusz Szwankowski a śpiewa Aleksandra i Krzysztof Rębacz z dziećmi. Hymn będzie towarzyszył nam w czasie przemarszu a na zakończenie ze sceny przy bazylice bedzie można obejrzeć teledysk. Zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania.

Tekst piosenki

Więcej informacji na www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl

lub www.facebook.com/MarszBydgoszcz/