Marsz dla Zycia i Rodziny 2014

Marsz dla Zycia i Rodziny 2014

marsz 2014 plakat V3
Zbliżamy się do jednego z największych wydarzeń rodzinnych w Bydgoszczy. W niedzielę – 1 czerwca 2014r – ulicami Bydgoszczy, już po raz III, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu wokół bazyliki św. Wincentego a’Paulo, który wpisuje się w Festiwal „Nowe Spojrzenie”.

Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy ze Starego Rynku, ok. godz. 14.00. Przejdzie ulicami: Stary Rynek, ul. Kręta, ul. Podwale, ul. Grodzka, ul. Mostowa, ul. Focha, ul. Gdańska, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich do bazyliki. Będziemy maszerowali przy dźwiękach muzyki i towarzystwie szczudlarzy z Pakości.
Hasłem przewodnim bydgoskiego marszu są słowa: „Rodzina dla życia”. – Nasze hasło wskazuje na to, ze rodzina powinna służyć życiu oraz że każde życie ludzkie powinno mieć szansę wzrastania w rodzinie, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci oraz nas samych.

Na marsz zapraszamy wszystkich, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom. Zarówno marsz jak i piknik będzie okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Organizatorami bydgoskiego marszu są wspólnoty katolickie diecezji bydgoskiej i fundacja Światło-Życie.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zbiega się z Dniem Dziecka, stąd program pikniku rodzinnego w sposób szczególny będzie skierowany do dzieci. Na terenie wokół bazyliki przewidziana jest scena dziecięca, park rozrywki, zabawy rodzinne i wiele innych atrakcji. Dzieciom uczestniczącym w marszu rozdawane będą kolorowe wiatraczki. Wszystkie atrakcje dla dzieci będą gratis.

Podczas pikniku, przy specjalnym stoisku można będzie zapoznać się z jeszcze mało znaną w Polsce metodą leczenia niepłodności jaką jest naprotechnologia.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy:
Wspólnoty katolickie diecezji bydgoskiej
Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy

Informacji udzielają:
Regina i Marek Piątkowscy – tel. 784-008-960 lub tel. 604-645-692