MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY 2017

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY 2017

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Marszu dla Życia i Rodziny, który 11 czerwca 2017r przejdzie ulicami Bydgoszczy. Będzie to wspaniała okazja by zamanifestować swoje przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.

Hasłem tegorocznego Marszu jest „Czas na Rodzinę!”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wartość czasu wspólnie spędzonego z rodziną. Celem hasła jest również uwrażliwienie nas wszystkich na to, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają pozytywne relacje i więzi rodzinne. Więzi można rozwijać na wiele sposobów. Najważniejsze, by mieć dla siebie czas!

W ramach przygotowań do marszu, organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne do udziału w konkursie plastycznym „Mój czas z rodziną”. Prace wykonane dowolną techniką w formacie A3/A4 opatrzone na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i wiekiem dziecka należy przesyłać do 19 maja 2017 na adres:

Bazylika św. Wincentego a’ Paulo
Al. Ossolińskich 2, 85-001 Bydgoszcz
z dopiskiem „Mój czas z rodziną”

Każde dziecko otrzyma słodki upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Finał konkursu połączony z licytacją zwycięskich prac, będzie miał miejsce na scenie przy Bazylice św. Wincentego a’ Paulo, w czasie pikniku rodzinnego, około godziny 16.00-16.30. Organizatorem konkursu jest Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie, wchodząca w skład komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsz rozpocznie się Mszą św. w bydgoskiej katedrze o godzinie 12.30, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objąć modlitwą człowieka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki. Marsz wyruszy z ul. Farnej przed katedrą o godz. 14 i przejdzie ulicami w kierunku Bazyliki Mniejszej św. Wincentego á Paulo.

Całość zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice. Program pikniku jest tak przygotowywany by był atrakcyjny dla rodzin. Jak co roku przewidziana jest strefa dziecka. W czasie trwania pikniku będzie możliwość oddania krwi oraz akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zostanie też przeprowadzona zbiórka pieniędzy w celu wsparcia potrzebujących rodzin. O godz. 15.00 na scenie przy bazylice rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”.

Dla uczestników Marszu przygotowano kartonowe czerwone serca, na których z jednej strony jest hasło marszu a z drugiej strony kontury rodziny i w to miejsce będzie można wkleić zdjęcie własnej rodziny (wymiary zdjęć: 15 x 10 lub 18 x 13). Więcej informacji na www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl.