MARSZ DLA ŻYCIA

Kalendarium

Drodzy Diecezjanie! W ubiegłym roku, z inicjatywy środowisk katolickich, zorganizowany został w Bydgoszczy I MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Był to niezwykły czas świadectwa. Kilka tysięcy osób krocząc ulicami miasta, zamanifestowało swoje przywiązanie do wartości związanych z obroną życia i fundamentalnych zasad, na których winna być budowana każda rodzina. W tym roku MARSZ obędzie się […]

plakat marsz2013

Drodzy Diecezjanie!

W ubiegłym roku, z inicjatywy środowisk katolickich, zorganizowany został w Bydgoszczy I MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Był to niezwykły czas świadectwa. Kilka tysięcy osób krocząc ulicami miasta, zamanifestowało swoje przywiązanie do wartości związanych z obroną życia i fundamentalnych zasad, na których winna być budowana każda rodzina.

W tym roku MARSZ obędzie się w niedzielę, 26 maja, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia obchodzony jest także Dzień Matki. W związku z tym nasze uczestniczenie w tej inicjatywie nabiera wyjątkowego charakteru. To szczególny akt wiary w Boga Trójcy Jedynego, który jest dawcą wszelkiego życia. To jednak także podkreślenie znaczenia, jakie w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina – matka i ojciec. Niech nasze myśli skupione na najbliższych naszym sercom osobach, jak również widok wielu zjednoczonych rodzin, będzie pięknym świadectwem umiłowania życia i rodziny.

To szczególne spotkanie rozpoczniemy o godz. 13.00 Eucharystią w bydgoskiej Bazylice p.w. Św. Wincentego a Paulo, której będę przewodniczył. Zapraszam na wspólną modlitwę. Zapraszam do wzięcia udziału w II BYDGOSKIM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY.

Dziękując za przygotowanie tej inicjatywy, już dziś oddaję Wszystkich pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i z serca błogosławię.

+ Jan Tyrawa

Biskup Ordynariusz

Diecezji Bydgoskiej

Na uczestników czekają atrakcje dla młodszych i starszych – wszystko co potrzebne by radośnie spędzić czas w gronie rodzinnym. Marsz będzie miał charakter społeczny i jest otwarty dla wszystkich popierających jego ideę. Odpowiedzialnymi za jego przebieg są organizacje pozarządowe i wspólnoty z naszego miasta – m.in. Akcja Katolicka, Ruch Światło-Życie, Fundacja „Wiatrak”, Ruch Szensztacki.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na marszu. Więcej informacji na stronie: www.marszdlazyciabydgoszcz.pl