Międzynarodowe Sympozjum Naukowo Edukacyjne „SMARTFON WYZWANIE NASZYCH CZASÓW”

Międzynarodowe Sympozjum Naukowo Edukacyjne „SMARTFON WYZWANIE NASZYCH CZASÓW”

Jak smartfon wpływa na rozwój naszych dzieci? Odpowiedź na to pytanie usłyszymy na Międzynarodowym Sympozjum Naukowo Edukacyjnym „SMARTFON WYZWANIE NASZYCH CZASÓW” które jest kontynuacją corocznych, cieszących się dużym zainteresowaniem sympozjów poświęconych roli mediów i technologii w życiu społecznym, a w szczególności w wychowaniu młodzieży. Gościem specjalnym jest profesor Manfred Spitzer, światowej sławy niemiecki psychiatra i neurobiolog.

Młodzi ludzie spędzają dziś w świecie cyfrowych mediów ponad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej. Konferencja, poprzez dobór prelegentów będących uznanymi autorytetami w dziedzinie pedagogiki, psychologii, medycyny i mediów, ma przyczynić się do upowszechnienia świadomości tych problemów, a także wiedzy o sposobach przeciwdziałania im.

Pierwszy dzień konferencji – PIĄTEK (3 marca 2023 r.) będzie miał program edukacyjny, skierowany do uczniów szkół podstawowych ( kl. VII i VIII ), ponadpodstawowych i studentów, podczas gdy dzień drugi – SOBOTA (4 marca 2023 r.) – charakter naukowy, adresowany do dorosłych odbiorców, w szczególności wychowawców, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Zaproszeni mówcy, prof. Manfred Spitzer, Bogna Białecka, Michał Talaga i Małgorzata Więczkowska, przedstawią często niedostrzegane w życiu codziennym zagrożenia związane z korzystaniem z technologii. Wiedza ta pomoże młodzieży mądrze wykorzystywać zdobycze techniki i unikać związanych z tym zjawiskiem problemów.

Głównym założeniem tego sympozjum jest uświadomienie młodzieży oraz osobom dorosłym (wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, samorządowcom) zagrożeń wynikających z nieumiejętnego i nadmiernego korzystania z gadżetów elektronicznych. Warto zaznaczyć, ze problem ten nie dotyczy wyłącznie młodych ludzi.

REJESTRACJA:

Studenci i młodzież:

sympozjumzapisymlodziez@gmail.com

Dorośli:

sympozjumzapisydorosli@gmail.com

Kontakt telefoniczny:

0048 501 421 906

Będzie możliwość odbioru on – line.

Ze względu na wagę tematu i gościa specjalnego, profesora Manfreda Spitzera zachęcamy do osobistego udziału.

Szczegóły wydarzenia na stronie: https://smartfon-wyzwania.pl/ oraz podajemy kanał na YouTube do Sympozjum Wyzwania Bydgoszcz https://www.youtube.com/@sympozjumwyzwaniabydgoszcz4j6Q
 

Serdecznie zapraszamy,

Mirosława i Marek Chmielewicz

Centralna Diakonia Społeczna