Modlitwa za Ukrainę

Modlitwa za Ukrainę

Modlitwa i post za Ukrainę

Na stronie oazaukraina.blogspot.com napisałem prośbę do ukraińskich oazowiczów. Bracia w Polsce – proszę Was o to samo!

Nasi biskupi prosili nas o post i modlitwę w intencji pokojowego zakończenia konfliktu. Teraz jesteśmy świadkami eskalacji tego konfliktu, dlatego trzeba nam dalej prosić Pana o miłosierdzie dla Ukrainy.

W odezwie Rady Kościołów czytamy: „Wzywamy wiernych, by dalej modlili się za Ukrainę, za jej pokój, jedność i niezależność. W jedności siła narodu – Boże daj nam jedność!” Także biskup Stanisław Szyrokoradiuk wzywa: „Zwyciężyć takie zło można tylko modlitwą i postem. Wzywam wszystkich do modlitwy: za tych którzy zginęli, i do modlitwy za tych, którzy walczą.”

I jeszcze prosto z Kijowa informacja od pary z Domowego Kościoła i ich prośba do uczestników Kongregacji i wszystkich uczestników Ruchu. Z dwudziestu pięciu osób, które miały być z nami na Kongregacji, będzie chyba tylko dziesięć. Sytuacja na Ukrainie zmienia się z godziny na godzinę, są utrudnienia na przejściach granicznych.

Ze względu na sytuację wyjeżdżają księża z Polski. Prosimy uczestników Kongregacji i całą wspólnotę Ruchu Światło-Życie o modlitwę za nasz kraj, za każdego mieszkańca Ukrainy bez względu na wyznanie. Wierzymy, że ta walka doprowadzi nas do wolności od rosyjskiego buta i zasieje w sercach Ukraińców pragnienie powrotu do źródła prawdziwej miłości, która jest w Chrystusie Jezusie.

Lionia i Wika z dziećmi

Niech naszą ofiarą będzie jeszcze silniejsza modlitwa i post o chlebie i wodzie w piątek, 21 lutego br. Boże, ratuj nas od bratobójczej wojny.

ks. Piotr Główka

Moderator Diecezjalny Ruchu Światło Życie

w diecezji kamieniecko-podolskiej