ORAR II st. w G.Klaszt.2016_Julitta_Sylwester

Kalendarium

ORAR II stopnia w Górce Klasztornej, 2016r. W dniach 22-26.08 uczestniczyliśmy w ORAR ll stopnia, który odbył się w Górce Klasztornej. Domowy Kościół to najlepsza droga dla małżeństwa, gdyż pozwala nam w jedności kroczyć drogą ku świętości. Oboje tęskniliśmy za rekolekcjami. Cały czas służyliśmy innym, posługując w rekolekcjach dla narzeczonych i w poradni rodzinnej. Ostatni […]

ORAR II stopnia w Górce Klasztornej, 2016r.

W dniach 22-26.08 uczestniczyliśmy w ORAR ll stopnia, który odbył się w Górce Klasztornej.

Domowy Kościół to najlepsza droga dla małżeństwa, gdyż pozwala nam w jedności kroczyć drogą ku świętości. Oboje tęskniliśmy za rekolekcjami.

Cały czas służyliśmy innym, posługując w rekolekcjach dla narzeczonych i w poradni rodzinnej. Ostatni rok był dla nas pełen pracy w służbie dla innych, byliśmy zmęczeni i mieliśmy „rozładowane akumulatory”. Nawet nasze relacje małżeńskie zaczęły się pogarszać. Nasz pobyt na rekolekcjach był spontaniczny: w tym samym dniu, co rozpoczęły się rekolekcje dowiedzieliśmy się, że jest wolny pokój dla nas i wszyscy na nas czekają. Spakowaliśmy się w ciągu godziny i pojechaliśmy na miejsce. To był błogosławiony czas dla nas. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że pomimo wielu przeszkód mogliśmy tam być i na chwilę zatrzymać się w pędzie życia. Podczas rekolekcji otrzymaliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytania. ”Komu wiele dano od tego wiele wymagać się będzie”. Słowa te utwierdziły nas w tym, co robimy dla ewangelizacji.

Te dni były wspaniałym czasem dla naszego małżeństwa, bardzo przeżyliśmy na nowo Dialog i Modlitwę Małżeńską. Wielkim przeżyciem była dla nas modlitwa małżonków przed Najświętszym Sakramentem, odczuliśmy bliskość i miłość Chrystusa, która nas ogarniała.

Jezus był tak blisko nas, uświadomiliśmy sobie, że umacnia nas w naszej modlitwie, Sakramencie Małżeństwa. Jezus naładował nasze ” akumulatory”.

Chwała Panu za to wszystko, co czyni w naszym życiu.

 Julitta i Sylwester Tadych z Łobżenicy