PDW 6.09.15

PDW 6.09.15

POREKOLEKCYJNY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Niedługo rozpocznie się nowy rok formacyjny. Jak co roku chcemy rozpocząć go Oazą Wielką, czyli Porekolekcyjnym Dniem Wspólnoty, który odbędzie się 6 września 2015r o godz. 14.00 w bydgoskiej katedrze. Jest to czas radości dzielenia się przeżyciami odbytych rekolekcji i mobilizacji do pracy śródrocznej nad swoją formacją.

O godz. 14.00 zaczniemy od zawiązania wspólnoty oraz wysłuchamy dwóch świadectw z przeżytych rekolekcji. O godz. 14.30 rozpocznie się Eucharystia, a po niej agapa na terenie Zespołu Szkół Drzewnych, ul. Toruńska 44. Mamy do dyspozycji trzy place parkingowe znajdujące się przy szkole. (10-15 min spacerkiem).

W czasie Mszy św. będzie miało miejsce m.in. odnowienie łask sakramentu małżeństwa dla jubilatów obchodzących w tym roku 1,5,10,15,20 itd.rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Z uwagi na prace remontowe w seminarium, zostaje w tym roku zmienione miejsce agapy. Ale jak zwykle nie zabraknie dmuchanych zamków, zjeżdżalni dla dzieci, popcornu, cukrowej waty, kiełbasek z grilla oraz tego co tylko ze sobą będziemy chcieli przynieść. W tym też czasie będą prezentowały się wspólnoty oazowe. Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznych rekolekcji do przedstawienia całej Oazie Wielkiej, swoich wspólnot rekolekcyjnych. W trakcie agapy będzie możliwość zaopatrzenia się w materiały formacyjne na stoisku diakonii słowa.

Małgosia i Mariusz Maciejewscy