Pielgrzymka DK do Kalisza 18.05.2019r.

Pielgrzymka DK do Kalisza 18.05.2019r.

Pielgrzymka DK do Kalisza, 18.05.2019 – zaproszenie

 

Kochani,

Dnia 18.05.2019 r. rodziny Domowego Kościoła z całej Polski udają się na XXII Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby jak co roku spotkać się tam na szczególnym krajowym spotkaniu Domowego Kościoła.

 

Wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Józefa opiekuna rodzin. Chcemy spotkać się z razem z małżeństwami z naszej i innych diecezji oraz cieszyć się darem wspólnoty, gromadzącej się wokół Jezusa.

Czasami spotykamy się z różnymi trudnościami dotyczącymi wyjazdu na rekolekcje – z uzyskaniem urlopu, skomplikowaną sytuacją rodzinną, brakiem zastępstwa w rodzinnej firmie, itp., można odbyć pielgrzymkę właśnie w tej intencji. Święty Józef jest opiekunem rodzin i patronem ludzi pracy.

 

Informacji w sprawie pielgrzymki udziela i zapisy prowadzi Magdalena Dyhid. Zgłoszenia wraz z telefonem kontaktowym i preferowanym miejscem odjazdu autokaru (Fordon – parking przy kościele św. Mateusza lub Bydgoszcz – parking przy Tesco – Toruńska 101 oraz Złotów, Nakło, Szubin i Łabiszyn) prosimy o kontakt telefoniczny (502 553 265) do 6 maja 2019 r.

Potwierdzenie zapisu będzie dokonane po otrzymaniu przez organizatorów zaliczki w wysokości 50% kosztów pielgrzymki, które wynoszą: 45 zł. od osoby. Istnieje możliwość wpłaty całej kwoty przejazdu w autobusie.

Konto do wpłat będzie podane zainteresowanym po zgłoszeniu.

Prosimy o modlitwę w intencji organizacji i owoców pielgrzymki.

Pozdrawiamy w Jezusie i do zobaczenia w Kaliszu

Marlena i Remigiusz Galiccy

para diecezjalna DK Diecezji Bydgoskiej

Dodatkowe informacje:

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!

– w 40. rocznicę zawołania papieskiego

XXII pielgrzymka rodzin do ŚWIĘTEGO JÓZEFA w Kaliszu odbędzie się w dniu 99. urodzin św. Jana Pawła II. 18 maja 2019 roku pragniemy stanąć nieopodal pomnika naszego Rodaka, by jeszcze raz wsłuchać się w Jego słowa, by odczytać Jego przesłanie do naszych rodzin. To właśnie w Kaliszu św. Jan Paweł II powiedział:

Prawdziwa miłość nigdy nie wygasa. Staje się źródłem siły i wierności małżeńskiej. Rodzina chrześcijańska, wierna swemu sakramentalnemu przymierzu, staje się autentycznym znakiem bezinteresownej i powszechnej miłości Boga do ludzi. Ta miłość Boga stanowi duchowe centrum rodziny i jej fundament. Poprzez tę miłość rodzina powstaje, rozwija się, dojrzewa i jest źródłem pokoju i szczęścia dla rodziców i dla dzieci. Jest prawdziwym gniazdem życia i jedności”.

PROGRAM SPOTKANIA:

12.30 – zawiązanie wspólnoty

13.00 – konferencja: Aktualność myśli Jana Pawła II do rodzin (ks. Krzysztof Łapiński, moderator krajowy Domowego Kościoła)

13.45 – świadectwa

czas dla siostry i brata?

16.00 – przygotowanie Eucharystii

16.15 – Eucharystia

Ok. 18.00 – zakończenie pielgrzymki

W tym szczególnym czasie, gdy toczy się walka o rodzinę pragniemy św. Józefowi oraz św. Janowi Pawłowi II zawierzyć wszystkie sprawy naszych małżeństw, rodzin, wspólnot. Niech Święci Orędownicy wypraszają potrzebne łaski i umacniają nas w codzienności.

Jagoda i Zbigniew Gajewy
para diecezjalna DK d. kaliskiej

ks. Michał Pacyna
moderator diecezjalny DK d. kaliskiej

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

ks. Krzysztof Łapiński
moderator krajowy DK