Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

26 sierpnia 2017 roku w święto Matki Boskiej Częstochowskiej serdecznie zapraszamy na filialną pielgrzymkę Ruchu Światło – Życie do Gietrzwałdu.

Od 5 lat w ostatnią sobotę sierpnia filia pelplińska Ruchu Światło-Życie pielgrzymuje do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.

Rok 2017 to dla Gietrzwałdu czas szczególny, bowiem w tym roku przypad:

-140. rocznica objawień gietrzwałdzkich, w którym Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego,

-50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

W wydarzeniu tym przed pół wieku brali udział niemal wszyscy biskupi polscy, na czele z Księdzem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim – Prymasem Polski oraz Księdzem Kardynałem Karolem Wojtyłą, Metropolitą Krakowskim. Była to wielka uroczystość, która zgromadziła, według niektórych źródeł, około sto pięćdziesiąt tysięcy osób.

Skorzystajmy, by w duchu wspólnoty odbyć pielgrzymkę do Gietrzwałdu i uczestniczyć w Eucharystii, Drodze Krzyżowej oraz godzinie odpowiedzialności.

Program pielgrzymki:

10.00 Droga Krzyżowa

12.00 Różaniec w Sanktuarium

13.00 Eucharystia

Obiad (należy wcześniej zgłosić ilość osób – koszt 20 zł)

Agapa

 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wyjazd autokarem z Bydgoszczy – zgłoszenia Wisława i Bogdan Szydłowscy,

Diakonia Wyzwolenia

Kontakt e-mail: wisbog@wp.pl

tel. 603520173

Koszt transportu: 55 zł

 

Zapisy u Wisławy i Bogdana Szydłowskich – kontakt 603 520 173 oraz wisbog@wp.pl