PODZIĘKOWANIA MODERATORA DIECEZJALNEGO

PODZIĘKOWANIA MODERATORA DIECEZJALNEGO
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!  

Rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy, który od samego początku obfituje w liczne wydarzenia, w które zaangażowany jest nasz Ruch Światło-Życie.

W Święto Patronalne Domowego Kościoła (31 grudnia 2023 roku) odbyły się spotkania opłatkowe, jasełka oraz wspólne śpiewanie kolęd we wielu rejonach Domowego Kościoła. Bardzo się cieszę, że w ten sposób budujemy naszą jedność i wzajemne relacje we wspólnocie!


Jestem bardzo zadowolony, że razem z naszą wspólnotą oazową udało nam się rozpocząć ten rok Balem Sylwestrowym, ale przede wszystkim Mszą Świętą o godzinie 23:00, podczas której wspólnie modliliśmy się za wszystkich, którzy podejmują dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, oraz za cały Ruch Światło-Życie w naszej diecezji.


W Święto Objawienia Pańskiego nasza wspólnota wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta. Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w to dzieło!

W Święto Chrystusa Sługi (7 stycznia 2024 roku) odbyło się pierwsze, jak sądzę, spotkanie kapłanów moderatorów zaangażowanych w dzieło Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji [Jeśli się mylę proszę o poprawkę]. Nieszpory o godzinie 19:00 celebrował ks. Szymon Lewandowski, który skierował swoje słowo do obecnych. Po wspólnej modlitwie Liturgią Godzin kapłani spotkali się przy wspólnym stole z pasterzem naszej diecezji – biskupem Krzysztofem Włodarczykiem. Serdecznie dziękuję kapłanom za obecność, dar wspólnej modlitwy oraz za zaangażowanie w sprawy naszych wspólnot oazowych.


W ubiegłą sobotę odbyło się kolejne spotkanie w ramach Oazowej Szkoły Animatora, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają nabożeństwa Słowa Bożego, celebracje, adoracje Najświętszego Sakramentu oraz inne formy nabożeństw w formacji Ruchu Światło-Życie. Przyszli animatorzy zgłębiali także wiedzę dotyczącą pracy z osobami potrzebującymi wsparcia psychologicznego oraz utrwalili i pogłębili swoją wiedzę dotyczącą posługi animatora liturgicznego, muzycznego oraz grupowego podczas rekolekcji letnich.

W ostatnim czasie odbyły się także spotkania: Diakonii Oaz Rekolekcyjnych OM w sprawie rekolekcji letnich. Chciałbym podkreślić, że oficjalne zapisy rozpoczną się 29 lutego 2024 roku dla dzieci i młodzieży. Terminy rekolekcji Oazy Dzieci Bożych oraz Oazy Młodzieżowej zostały podane poniżej. Jak co miesiąc odbyło się spotkanie Diakonii Liturgicznej, a także opłatkowe spotkanie Diakonii Muzycznej. Diakonia Formacji Diakonii miała również spotkanie z animatorami wyjeżdżającymi na rekolekcje Oazy Ewangelizacji.

Diakonia Komunikowania Społecznego poszukuje osób, które chciałyby wesprzeć swoimi przeróżnymi  talentami oraz charyzmatami tę grupę. Osoby chętne proszę, aby skontaktowały się z a. Agnieszką Zajączkowską (bydgoszczdks@gmail.com).

W minioną Niedzielę spotkaliśmy się także z Parą Diecezjalna, aby omówić sprawy bieżące. Bardzo dziękuje Agnieszce i Rafałowi Staszewskim za ich zaangażowanie, za podjęcie się wraz z komitetem organizacyjnym Balu Jubileuszowego oraz za przygotowania, które podejmują w związku z Pielgrzymką do Górki Klasztornej na nasze Diecezjalne dziękczynienie za 50 lat Domowego Kościoła.

Triduum Paschalnym w formie rekolekcyjnej zajmują się odpowiedzialni za Diakonie Formacji Diakonii. Proszę jeszcze uzbroić się w cierpliwość niebawem pojawią się wszelkie informacje.
 
Chciałbym wyrazić moją głęboką wdzięczność za wszystkie zaproszenia na spotkania. Staram się być obecny tam, gdzie jest to możliwe.

Bardzo proszę o modlitwę za mnie.
ks. Paweł Rybka
Moderator Diecezjalny
Ruchu Światło-Życie
Diecezji Bydgoskiej 
INTENCJA MODLITEWNA NA LUTY:
O ducha służby dla wszystkich członków Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji oraz dla wszystkich grup współpracujących.