Poszukiwane osoby do tworzenia Diakonii Środków Materialnych

Poszukiwane osoby do tworzenia Diakonii Środków Materialnych

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Moi drodzy poszukujemy osób (małżeństw, dorosłych i studentów), które byłyby chętne do tworzenia Diakonii Środków Materialnych. Celem tej diakonii jest szukanie zewnętrznych źródeł finansowania (fundusze europejskie, krajowe, gminne, pozyskiwanie sponsorów), budowanie wewnętrznej świadomości członków Ruchu Światło-Życie o ich odpowiedzialności za sprawy materialne, nauka Biblijnego spojrzenia na finanse (planowanie i zarządzanie budżetem rodzinnym, kształtowanie postawy dzielenia się), podtrzymywanie kontaktu ze sponsorami, podziękowania darczyńcom oraz wspieranie dzieci i młodzieży w organizowaniu kiermaszów i innych akcji, których celem jest zdobycie środków materialnych na oazy wakacyjne i inne wyjazdy.

 

Ksiądz Biskup dał nam także „zielone światło” na utworzenie fundacji, bądź stowarzyszenia, byśmy mogli pozyskiwać środki finansowe, także z zewnętrznych form finansowania.

A zatem jeśli:

  • pragniesz służyć,
  • masz doświadczenie zawodowe związane z finansami, prawem i chcesz się tym dzielić,
  • piszesz projekty i je rozliczasz,
  • jesteś pracownikiem samorządowym,
  • masz pomysły,
  • oraz jesteś otwarty i chcesz się uczyć.

 

Zapraszamy Cię do tworzenia Diakonii Środków Materialnych! Jeśli jesteś chętny do utworzenia takiej diakonii proszę o odpowiedź na tego emaila (kspawelrybka@gmail.com). Gdy zbierze się grupa chętnych ustalimy datę pierwszego spotkania.

 

Ks. Paweł Rybka
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie
Diecezji Bydgoskiej