Powróćmy jak za dawnych lat

Powróćmy jak za dawnych lat

„Powróćmy jak za dawnych lat”

22 maja będziemy uczestnikami Marszu dla życia i rodziny. Niech ten dzień stanie się świętem wszystkich tych, którzy je szanują, cieszą się nim, czasami zmagają z jego przeciwnościami, potrafią docenić jego piękno w każdym aspekcie i na każdym etapie.
Po Marszu spotykamy się na pikniku rodzinnym na terenie Bazyliki św. Wincentego a Paulo, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem z piosenki: „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Wszyscy, idąc za słowami Jezusa, postaramy się być jak dzieci: ufni, radośni, wierni, otwarci na siebie samych – na Życie!
Będzie można zanucić piosenkę z dzieciństwa, nauczyć się tych, które teraz śpiewają dzieci. Będzie można potańczyć na trawie, pobawić się haftowaną chusteczką, poszukać starego niedźwiedzia, wyjechać pociągiem do Warszawy, wytropić wiosnę z Koszałkiem Opałkiem, obejrzeć, co przydarzyło się Królewnie Śnieżce i krasnalom, zasłużyć na piegi Pana Kleksa, a nawet ulepić bałwana.
Mamy nadzieję, że wszyscy przypomnimy sobie jak to jest być dzieckiem i włączymy się do wspólnej zabawy pod sceną. Oznaką, że czujemy się dziećmi będą: dla panów i chłopców: czapka z gazety, dla pań i dziewczynek: wstążka we włosach. Mile widziane kapelusze damskie i męskie kolorowe z piórami i bez, pełne kwiatów a nawet ptaszków, chusteczki. Te atrybuty będą odzwierciedleniem faktu, że: Życie to radość!
Finałem naszego spotkania będzie ustanowienie rekordu w ilości osób, które zaśpiewają piosenkę: „Powróćmy jak za dawnych lat”. Będzie ją można znaleźć na stronie Marszu http://www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl/ i w głowach naszych dziadków i pradziadków.
Powiedzcie o nas znajomym i przyjaciołom.
Zapraszamy i czekamy!