REKOLEKCJE DLA PAR REJONOWYCH, GNIEZNO 7-9.10.2022

REKOLEKCJE DLA PAR REJONOWYCH, GNIEZNO 7-9.10.2022

W dniach 7-9 października 2022 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla par rejonowych Domowego Kościoła. Rekolekcje prowadzili Dorota i Jacek Skowrońscy, pod czujnym okiem ks. Huberta Wiśniewskiego. Do Gniezna w październikowe popołudnie przybyło 20 małżeństw m. in. z archidiecezji bydgoskiej, gdańskiej, gnieźnieńskiej, warmińskiej, elbląskiej, pelplińskiej, toruńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej oraz z dalekiego Sztokholmu.

Celem naszego wspólnego spotkania było spojrzenie na podjętą posługę jako odpowiedzialność za zachowanie charyzmatu i jedności Domowego Kościoła w ramach Ruchu Światło-Życie, za formację i sprawy organizacyjne naszych kręgów. Tym, co zabraliśmy w sercu ze sobą z tego czasu jest przeświadczenie, że podejmowana przez nas służba na rzecz innych małżeństw formujących się w Domowym Kościele, oprócz trudu, może dawać wiele radości, jeśli tylko jest zakorzeniona
w Jezusie Chrystusie. Natomiast różnorodność sytuacji, z którymi się spotkamy wśród powierzonych sobie małżeństw pozwoli  na przetestowanie praktyki towarzyszenia, do której zachęca papież Franciszek.