REKOLEKCJE OAZOWE 2022 dla dzieci i młodzieży

REKOLEKCJE OAZOWE 2022 dla dzieci i młodzieży

31 marca 2022 roku ruszyły zapisy dla dzieci na rekolekcje oazowe. Potrwają one aż do końca maja.

 

Czym są rekolekcje oazowe?

Jest to 15 dni (nie licząc dnia przyjazdu i wyjazdu), podczas których uczestnicy poznają i przeżywają konkretne doświadczenie wiary i obecności Pana Boga. Rekolekcje bazują na tajemnicach różańcowych: radosnych, bolesnych i chwalebnych. W tym czasie zawiązana wspólnota przeżywa cały rok liturgiczny. Dzień rozpoczyna się wspólną modlitwą i śniadaniem, natomiast późniejszy plan wygląda różnie, w zależności od stopnia oazy. Punkty programu, które realizujemy codziennie to: Msza Święta, namiot spotkania (kilkanaście minut rozważania Słowa Bożego), spotkanie w grupach (czas dzielenia się z rówieśnikami, pogłębiania wiary i wspólnego szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania), pogodny wieczór (wspólne gry i zabawy, filmy) oraz nabożeństwo wieczorne (adoracja, celebracja liturgiczna lub inna forma modlitewna). Rekolekcje to doskonały czas na pogłębienie przyjaźni z Panem Jezusem oraz nawiązanie relacji z drugim człowiekiem. Nad właściwym i owocnym przeżyciem czuwa ksiądz Moderator wraz z ekipą Animatorów.

 

Kto może na nie pojechać?

Na rekolekcje oazowe mogą pojechać wszystkie chętne dzieci, które przyjęły już I Komunię Świętą oraz młodzież. Wiek uczestnika decyduje o tym, na jakie rekolekcje powinien pojechać, dlatego ważne jest, aby jeździć na swój stopień, w ten sposób treści rekolekcji odpowiadały potrzebom dziecka. Ruch Światło-Życie jest wspólnotą otwartą także na nowe osoby, które jeszcze nigdy nie miały okazji uczestniczyć w spotkaniach w ciągu roku.

 

Jak można się na nie zapisać?

Aby się zapisać należy kliknąć w ten link: http://oaza.bydgoszcz.pl/rekolekcje-oazowe/zapisy-na-rekolekcje i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. W formularzu znajdziecie Państwo dokładny regulamin zapisów i szczegółowe instrukcje co do samych zapisów.

 

Kiedy się one odbędą?

W tym roku proponujemy Wam 3 turnusy oaz rekolekcyjnych. Na każdym turnusie odbywają się inne stopnie rekolekcyjne dopasowane do wieku dzieci.

Plan na rekolekcje w tym roku wygląda następująco:

Z pozdrowieniami,

Załoga Diakonii Oaz Rekolekcyjnych oazy Młodzieżowej diecezji bydgoskiej wraz z księdzem Moderatorem diecezjalnym – ks. Piotrem Poćwiardowskim.