Rodzice chcą miec wybór

Rodzice chcą miec wybór

„Rodzice chcą mieć wybór” – warto się włączyć!
Drodzy Rodzice z Domowego Kościoła!

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Rodzice chcą mieć wybór” – warto się w nią włączyć! Jeśli jako rodzice chcecie:

– mieć wpływ na to, jakie treści przekazuje Waszym dzieciom szkoła,

– móc decydować o tym czy posłać do szkoły 7-latka czy 6-latka,

– mieć możliwość wybrania podręcznika innego niż narzucony przez rząd

TO TA AKCJA JEST WŁAŚNIE DLA WAS!

Wystarczy wejść na stronę rzecznikrodzicow.pl, gdzie jest treść ustawy, wydrukować Formularz, zbierać podpisy i odesłać je do biura Fundacji Rzecznik Praw Rodziców (adres na formularzu). Do 12 grudnia musimy zebrać min. 100 tys. podpisów – wtedy projektem ustawy będzie musiał zająć się Sejm.

Akcja „Rodzice chcą mieć wybór” ma na celu faktyczną realizację konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Prawo to dziś coraz częściej jest łamane. Co rusz dowiadujemy się, że do programów nauczania oraz podręczników wprowadzane są ideologiczne treści, a w szkołach i przedszkolach pojawiają się seks-edukatorzy i propagatorzy opacznie pojmowanej „równości płci”. Dlatego projekt ustawy m.in. znacznie zwiększa uprawnienia rad rodziców oraz wprowadza zapisy zabezpieczające przed realizowaniem zajęć dodatkowych i z udziałem podmiotów zewnętrznych bez wiedzy rodziców. Przywraca też prawo rodziców do decydowania o wieku rozpoczęcia przez dziecko edukacji szkolnej oraz poprawia standardy, w jakich odbywa się nauka.

Korzystajmy ze swoich obywatelskich praw i bądźmy aktywni – tylko nacisk społeczny może spowodować, że jako rodzice będziemy mieli coś do powiedzenia w sprawie edukacji swoich dzieci. Poinformujcie o akcji rodzinę i znajomych – poprzez Facebooka (aktualne informacje TUTAJ), maile i „pocztę pantoflową”. Każdy podpis jest ważny!

Kontakt w sprawie akcji: malgorzata.lusar@rzecznikrodzicow.pl lub: biuro@rzecznikrodzicow.pl

Z pozdrowieniami,
Małgorzata Lusar
Domowy Kościół diecezji warszawsko-praskiej, członek zarządu Fundacji Rzecznik Praw Rodziców