RŚŻ na ŚM

RŚŻ na ŚM

Ruch Światło-Życie na ŚDM w Krakowie, informacje

1. Kościół Bożego Ciała, Kraków Kazimierz, ul. Bożego Ciała 26.
a) Katechezy polskojęzyczne w godz. 9.00-12.00 w środę, czwartek i piątek wzbogacone o pantomimy i świadectwa.
b) Festiwal ​Młodych, czyli: gry, zabawy, programy ewangelizacyjne, adoracja Najświętszego Sakramentu, czas namiotu spotkania oraz wieczorne modlitwy uwielbienia. Codziennie o 21 Apel Jasnogórski przy świetle pochodni. Dookoła kościoła będzie można obejrzeć wystawę opowiadającą o naszym Ruchu.
c) Na ulicach Krakowa będzie posługiwać także nasza grupa ewangelizacyjno-teatralna, która przez różnego rodzaju pantomimy, rozmowy z ludźmi oraz modlitwę wstawienniczą będzie zachęcała do oddania życia Jezusowi.

2. Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji (ICE) Kraków ul. Piastowska 26.
Tu znajduje się baza, scena i namiot na 5 000 osób. Centralna Diakonia Ewangelizacji wraz z wieloma oazowiczami posługuje na ICE – uczestniczymy w programie ewangelizacyjnym na pięciu scenach ustawionych w różnych miejscach miasta. Info na stronie
www.nowaewangelizacja.org. Konferencje z bazy ICE na żywo można znaleźć na: www.radioprofeto.pl

3. Centrum powołań Stadion Cracovii, ul. J. Kałuży 1.
W jednym z boksów od wtorku do piątku (26–29 VII) prezentuje się nasz ruch; tu będzie można poznać nasz charyzmat, a także sposoby naszej posługi w Kościele. Ponadto w jednym z pomieszczeń uczestniczymy w akademii Boga, Rodziny i Miłosierdzia.

4. Strona internetowa: www.sdm.oaza.pl
Zawiera najważniejsze informacje o ​działaniach Ruchu Światło-Życie w Krakowie. Strona w najbliższych dniach będzie posiadała też inne wersje językowe.

5. Droga krzyżowa
Nasz ruch został poproszony o przygotowanie drugiej stacji drogi krzyżowej i przedstawienie jej przed papieżem Franciszkiem. Potrzebujemy chętnych osób. Próby odbędą się w środę 27.07 w godzinach 13.30–15.30 oraz piątek 29.07 12.00–14.00 (próba przed kamerami). Link do formularza z zapisami:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDJlYrQ2UD1yilce0WuXgamexJsYbAAMTySBomaGCg621yJA/viewform?c=0&w=1