SŁOWO MODERATORA DIECEZJALNEGO Luty 2024r.

SŁOWO MODERATORA DIECEZJALNEGO

Trwamy w okresie Wielkiego Postu – czasie nawrócenia – czasie szczególnej łaski od Pana Boga. Na początku niniejszego emaila wyrażam moją wdzięczność za całą naszą diecezjalną wspólnotę Ruchu Światło-Życie!

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę wszystkich uczestników spotkania Diecezjalnej Diakonii Jedności. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że ten czas spędzony razem był niezwykle owocny i budujący dla naszej wspólnoty. Dziękuję za modlitwę, za dzielenie się doświadczeniami i za wspólną refleksję nad naszymi działaniami. Cieszymy się, że mogliśmy razem budować jedność i solidarność.

Wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Wspólnoty Animatorów, a w szczególności dziękuję Biskupowi Krzysztofowi za obecność i dobre słowo. Dziękuję za inspirujące słowa podczas dzielenia i spotkań w grupach oraz za zaangażowanie w rozwój naszej wspólnoty animatorskiej.

Serdeczne słowa uznania kieruję w stronę Pary Diecezjalnej DK Agnieszki i Rafała Staszewskich oraz całego komitetu organizacyjnego za niezwykłą pracę i zaangażowanie w organizację Balu z okazji 50-lecia. Wasza determinacja, zaangażowanie i staranność sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane i pełne radości. Dziękuję za poświęcony czas i wysiłek, który włożyliście w przygotowanie tego wyjątkowego wieczoru.

Chciałby serdecznie podziękować wszystkim animatorom zaangażowanym w organizację Oazy Ewangelizacji. Wasze zaangażowanie, troska o szczegóły i serce włożone w to wydarzenie sprawiły, że uczestnicy mogli doświadczyć bliskości Pana Boga i wzajemnej wspólnoty. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie i za to, że dzieliliście się swoimi darami oraz świadectwem z innymi. Cieszę się z obecności na tych rekolekcjach Diakonii Formacji Diakonii oraz dzielnych raczkujących animatorów! Mam nadzieje, że wszystkie „nowe” osoby, które wyraziły chęć formacji w ciągu roku oraz wyjazdu na rekolekcje letnie to uczynią! Otoczmy ich wszystkich naszą modlitwą!

Bogu Niech będą dzięki za osoby zaangażowane w organizację V Edycji Liturgia Benedicta oraz członków Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, którzy wspierali to wydarzenie. Wasze zaangażowanie, kreatywność i oddanie sprawiły, że ten konkurs był tak inspirujący i budujący. Dziękuję za Waszą pracę, zaangażowanie i za chęć dzielenia się swoimi talentami z innymi. Cieszę się, że w tym roku na podium obecne były oazowiczki: Marta Lewandowska [1 miejsce] oraz Antonina Gilewska [2 miejsce]. Na piątym miejscu znalazł się Tobiasz Pliszka ze wspólnoty oazowej u Świętej Jadwigi.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę współorganizatorów Diecezjalnego konkursu o błogosławionej rodzinie Ulmów za wspaniałe przygotowanie tego wydarzenia. Wasze starania i zaangażowanie sprawiły, że dzieci, młodzież i rodzice mogli wziąć udział w czymś wyjątkowym i budującym. Dziękuję za troskę o wspólnotę i za to, że tworzycie takie piękne chwile dla innych. Niezmiernie się raduje, że czwórkę osób mogliśmy nagrodzić Voucherami na rekolekcje letnie.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację kolejnej edycji oazowego turnieju halowej piłki nożnej. Wasza inicjatywa, zaangażowanie i pasja sprawiły, że to wydarzenie było pełne radości, rywalizacji i wspólnoty. Dziękuję za Waszą pracę, zaangażowanie i za to, że tworzycie takie wyjątkowe momenty dla Oaz Dziecięcych, Młodzieżowych, Dorosłych, Studenckich oraz Rodzin.

Wyrażam serdeczne podziękowania za stałą comiesięczną organizacje „randki małżeńskiej”, podczas której małżonkowie mogą przeżyć wspólnie zobowiązanie Domowego Kościoła jakim jest Dialog Małżeński. Wasze wsparcie, otwarte serca we wzajemnej służbie. Dziękuję za Waszą życzliwość, zaangażowanie i za to, że tworzycie takie piękne przestrzenie dla wzajemnego wsparcia i rozwoju.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Diecezjalnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych OM i DK za podjęte i podejmowane stale przygotowania do rekolekcji letnich. Wasze zaangażowanie, troska o szczegóły i miłość do służby sprawiają, że uczestnicy mogą przeżywać rekolekcje w sposób głęboki, owocny i pełen Bożej obecności. Dziękuję za Wasze poświęcenie, zaangażowanie i za to, że tworzycie takie wyjątkowe chwile dla innych.

Z radością informuję, że już niedługo odbędzie się kolejna Kongregacja Odpowiedzialnych za Ruch Światło-Życie na Jasnej Górze, podczas której nasza Diecezja będzie reprezentowana przez 20 osób! To wspaniała okazja do spotkania i wspólnego działania.

Dodatkowo, chciałbym poinformować, że dnia 14 marca 2024 roku będę miał przyjemność spotkać się z naszymi klerykami odbywającymi swoją formację w Seminarium Duchownego w Poznaniu, gdzie będę zachęcał ich do aktywnego udziału w życiu naszej wspólnoty. Zwłaszcza podczas nadchodzących rekolekcji letnich.

W przyszłym miesiącu (16 marca) planowany jest Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, na który serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Bardzo proszę o modlitwę zwłaszcza o zdrowie i o zdolność dobrego organizowania czasu.
ks. Paweł Rybka
Moderator Diecezjalny
Ruchu Światło-Życie
Diecezji Bydgoskiej
INTENCJA MODLITEWNA NA MARZEC:
O rozwój diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie w Diecezji Bydgoskiej.