Świadectwo z rekolekcji Triduum Paschalnego w Bysławku 06-09.04.2023r.

Świadectwo z rekolekcji Triduum Paschalnego w Bysławku 06-09.04.2023r.

Rekolekcje Triduum Paschalnego były dla naszej rodziny darem, czasem szczególnego błogosławieństwa, w którym Pan Bóg zaprosił nas byśmy jeszcze pełniej mogli rozumieć i przeżywać tajemnice Jego śmierci i zmartwychwstania – z dala od rozproszeń i zabiegania, które zazwyczaj towarzyszą przygotowaniu do Świat Wielkiej Nocy.

Był to czas skupienia i kontemplacji, w którym Pan Bóg otwierał i wyzwalał nas z „naszych grobów” codzienności, ograniczeń – pokazał  nam co wymaga jeszcze naszego nawrócenia i uzdrowienia.

Ten wyjątkowy czas pozwolił nam odkryć jak ważnym darem jest wspólnota i posługa. Poprzez wspólne przygotowanie kościoła, dekorowanie grobu Pańskiego, włączenie się w liturgie, po wspólne przygotowanie posiłków i śniadania wielkanocnego, budowaliśmy i umacnialiśmy naszą jedność oraz otwartość na drugiego człowieka.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar tych rekolekcji. Dziękujemy organizatorom za ich otwartość na natchnienie Boże jakim wykazali się podejmując się tego dzieła. Polecamy każdemu spędzenie czasu Triduum  Paschalnego w takiej formie.

Monika i Sebastian Kot