Święto patronalne Ruchu Światło-Życie- 8 grudnia 2020r.

Święto patronalne Ruchu Światło-Życie- 8 grudnia 2020r.

DRODZY CZŁONKOWIE RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DIECEZJI BYDGOSKIEJ!!

 

Obchody Święta patronalnego Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, ze względu na pandemię, nie będą przebiegać tak okazale, jak w ubiegłych latach. Jesteśmy zobowiązani do zachowania nałożonych na nas obostrzeń i rozumiemy, że to jest także swego rodzaju wymiar dojrzałości, czyli odpowiedzialnej miłości.

Mimo to proszę Was, abyśmy 8 grudnia o godzinie 18.00 wszyscy łączyli się duchowo na modlitwie. Właśnie w tym czasie będę sprawował Eucharystię w waszych intencjach. Jeśli są jakieś szczególne intencje to można mi je przesłać, do poniedziałku włącznie, w formie smsa, w komentarzu do tego postu lub w wiadomości mailowej (pocwiardowskipiotr@gmail.com).

 

Za sugestią Wojtka Kosmowskiego – odpowiedzialnego za Centralną Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło-Życie, chciałbym zaproponować jeszcze inne sposoby obchodzenia tej uroczystości przez członków naszego Ruchu. Jednym z nich może być udział we Mszy Świętej we własnym kościele parafialnym lub odmówienie dowolnej części liturgii godzin w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Można również szczególnie w tym dniu:

  • w godzinie Apelu Jasnogórskiego, odmówić Akt Konstytutywny Ruchu: https://www.oaza.pl/akt-konstytutywny/;
  • ofiarować post i modlitwę za animatorów i członków Ruchu;
  • ofiarować dowolny uczynek miłosierdzia.

 

Przypominam także, że trwa ogólnopolska sztafeta modlitewna, w której powierzamy Panu Bogu naszą Ojczyznę w kontekście odbywających się w naszym kraju protestów, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną. W naszej diecezji do sztafety oficjalnie przystąpiło 127 pojedynczych osób, jak równie małżeństw i całych rodzin. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI !!! Jednocześnie zachęcajmy się wzajemnie do dalszej modlitwy w tych intencjach.

 

Niech Pan Nas błogosławi i strzeże !!

Piotr Poćwiardowski