Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – święto patronalne Ruchu

Kalendarium

Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. Papież pisał tak: „Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego […]

Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. Papież pisał tak:


Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”.

Drodzy Moderatorzy, Animatorzy i Oazowicze

Zbliża się Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne naszego Ruchu, dlatego w imieniu Diakonii chciałbym wszystkich zaprosić do udziału w uroczystej Eucharystii, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk.

Odbędzie się ona 8 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach w Bydgoszczy i połączona będzie z uroczystościami związanymi z 30. rocznicą powstania Radia Maryja. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 18.00 i transmitowana będzie przez Radio Maryja i Tv Trwam.

Eucharystię poprzedzi koncert Orkiestry Victoria z Warszawy, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

Mamy zarezerwowane 100 miejsc siedzących. Bardzo prosiłbym was o wcześniejsze przybycie i zajęcie tych miejsc (jeśli dacie radę) jeszcze przed koncertem. Ze względu na charakter tego spotkania bardzo bym prosił o informację zwrotną (do 6 grudnia) od odpowiedzialnych za kręgi rejonowe Domowego Kościoła i Wspólnot Młodzieżowych, ile osób byłoby zainteresowanych miejscami siedzącymi. Nazwiska prosiłbym przesłać mailem pocwiardowskipiotr@gmail.com, lub smsem na nr 504333617.

Z darem modlitwy

ks. Piotr Poćwiardowski