Świadectwo z rekolekcji dla par rejonowych – Beata i Paweł

Świadectwo z rekolekcji dla par rejonowych – Beata i Paweł

Świadectwo z rekolekcji dla par rejonowych

Z całego serca dziękujemy za zorganizowanie rekolekcji dla par rejonowych, z których właśnie powróciliśmy. W ubiegłym roku podjęliśmy posługę pary rejonowej i od razu zrodziło się w nas pragnienie przeżycia takich rekolekcji, które dopomogłyby nam realizować zadania pary rejonowej. Pan jest wielki, wysłuchał naszych modlitw i rekolekcje dla par rejonowych zostały zorganizowane, a my mieliśmy te łaskę przeżyć je w Rościnnie.

Pan Bóg każdego dnia przemawiał do nas poprzez swoje Słowa, a każda homilia na Mszy Św. umacniała w nas miłość Jezusa Chrystusa i uczyła pokory i posłuszeństwa wobec naszej posługi innym małżeństwom. Na konferencjach zapoznawaliśmy się z Zasadami Domowego Kościoła, chociaż je znaliśmy, to przekaz ich i omówienie było tak wspaniałe, że jesteśmy na nowo napełnieni nadzieją, siłą i zapałem do pełnienia naszej posługi. Ważną rzeczą było dla nas to, że mogliśmy podzielić się naszymi problemami, doświadczeniami, a na kłopotliwe pytania zawsze uzyskiwaliśmy profesjonalną odpowiedź. Dzięki Słowu Bożemu, homiliom i konferencjom zrodziło się w nas postanowienie naprawy w naszych sercach tego, co nie odpowiada woli Chrystusa, abyśmy potrafili, jako małżeństwo kroczyć droga do świętości i być autentyczni dla innych w szerzeniu miłości Jezusa Chrystusa.

Gorąco polecamy, każdej parze rejonowej przeżycia tych rekolekcji, bo takie poznanie, przypomnienie, zrozumienie charyzmatu, Zasad DK, celów i metod będzie owocne w posłudze, jaką pełnimy.

Beata i Paweł