Wielkopostny Dzień Skupienia Rejonu Krajeńsko-Pałuckiego DNIA 17.02.2024

Wielkopostny Dzień Skupienia Rejonu Krajeńsko-Pałuckiego DNIA 17.02.2024

W sobotę 17.02.2024 przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia w Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni.

Nasze spotkanie rozpoczęło się konferencją Ks. dr Marcina Puziaka, który między innymi przybliżył nam dawne i współczesne nabożeństwa, których istotą jest oddanie czci Chrystusowi Ukrzyżowanemu. Mówił, jakie znaczenie mają ukrzyżowane poszczególne członki umęczonego ciała Chrystusa: stopy, kolana, pierś z raną i przebitym sercem, dłonie i głowa.

Po konferencji przeszliśmy drogą krzyżową rozważając poszczególne stacje w świetle ofiary z życia rodziny Ulmów, modląc się między innymi o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, o świętość rodzin, o to byśmy potrafili być dobrymi samarytanami, zawsze gotowymi do niesienia pomocy potrzebującym.

Po drodze krzyżowej rozgrzaliśmy się gorącym barszczem przygotowanym przez naszą parę rejonową (Dziękujemy) I tak nadszedł czas Namiotu Spotkania (J3,14-15) przed  Najświętszym Sakramentem. 

Nasze modlitewne spotkanie zwieńczyła Eucharystia.

Na zakończenie spotkaliśmy się jeszcze raz przy stole na agapie. Wyjechaliśmy do domu ubogaceni spotkaniem z Jezusem Eucharystycznym, słowem kapłana i pełni siły jaką daje nam wspólnota.

Chwała Panu

Teresa i Zygfryd