Wzajemna pomoc

Wzajemna pomoc

POTRZEBNA OPIEKUNKA

Szczęść Boże! Szukamy opiekunki dla naszego rocznego synka. Chcielibyśmy zatrudnić osobę uczciwą, odpowiedzialną, kochającą dzieci. Byłaby to praca od połowy lipca na cały etat: 4 lub 5 dni w tygodniu (do uzgodnienia) od godziny 8 do 16.30. Mieszkamy w Bydgoszczy na Kapuściskach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt, numer telefonu 608-119-844.

………………………………………………………………………………………………………………………

Jak przekazać 1% podatku dla Zuzi Zdręka

zuzia zdjcie

Jestem Zuzia, mam cztery latka. Mieszkam z Mamą i Tatą w Witrogoszczy (woj. wielkopolskie).
Urodziłam się zdrowa, ale kiedy poddano mnie pierwszemu szczepieniu dostałam ataków padaczki. Po badaniach zdiagnozowano u mnie encefalopatię poszczepienną, zaburzony rozwój psychoruchowy, padaczkę, zaburzenia widzenia centralnego.
Obecnie lekarze diagnozują moją padaczkę jako lekooporną. Ze względu na zaburzenia widzenia centralnego noszę okularki. Brakuje mi również koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nie potrafię jeszcze raczkować, samodzielnie stać ani mówić pomimo, że rodzice od momentu zdiagnozowania choroby, usprawniają mnie poprzez codzienną rehabilitację, jestem również pod stałą opieką specjalistów: neurologa, okulisty, fizjoterapeuty, logopedy, terapeuty zajęciowego według których robię znaczące postępy w swoim rozwoju. Potrafię już utrzymać samodzielnie głowę i posadzona w fotelu przez dłuższą chwilę zachowuję pozycję siedzącą. Dzięki Państwa corocznej hojności choć trochę wspomogę starania swoich rodziców by móc dalej uczestniczyć w kolejnych turnusach rehabilitacyjnych. Moje leczenie oraz kompleksowa rehabilitacja wiążą się z dużymi kosztami.

Na podstawie podpisanego porozumienia Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” zbiera pieniądze na moją rehabilitację. Pieniążki zgromadzone na subkoncie będą przekazane na moją rehabilitację i leczenie tylko na podstawie okazanych, imiennych faktur. Dlatego przekazanie środków na konto Fundacji jest gwarantem celowego wydatkowania Państwa pieniędzy.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów w odpowiednich rubrykach składanego oświadczenia PIT za rok 2012 należy wpisać:
1. „Nazwa OPP”: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
2. „Numer KRS”: 0000186434
3. Wnioskowana kwota: _ _ zł, _ _ gr. (np. : 35,20)
4. „Informacje uzupełniające”: na leczenie Zuzanny Zdręka (symbol 36/Z)

Jeżeli chcecie i możecie mi Państwo pomóc, proszę o dokonywanie wpłat na poniższe konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ SŁONECZKO”
Stawnica 33, 77-400 Złotów nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule wpłaty wpisując: darowizna na rzecz Zuzanny Zdręka (symbol 36/Z)
PIT-37 – poz.128, PIT-36 – poz.309, PIT-28 – poz.133, PIT-36L – poz.109,

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję w imieniu własnym i rodziców. 


Kochani!
 

zuzanna1Jestem Zuzia, przyszłam na świat 13 października 2008 roku. Urodziłam się zdrowa i pięknie się rozwijałam Ale kiedy poddano mnie pierwszemu szczepieniu, dostałam ataków padaczki. Po badaniach zdiagnozowano u mnie encefalopatię poszczepienną, zaburzony rozwój psychoruchowy, padaczkę objawową, obniżone napięcie mięśniowe, niedowidzenie. W ubiegłym roku napisałam list z prośbą o pomoc w mojej rehabilitacji i leczeniu. Taką pomoc dzięki państwa wpłatom 1% na konto KRS otrzymałam. Za taką pomoc pragnę serdecznie podziękować, a jednocześnie poprosić o dalszą pomoc.
Obecnie mam ponad dwa latka. Lekarze diagnozują moją padaczkę już jako lekooporną Średnio duże napady padaczkowe mam dwa razy w tygodniu i każdy z nich przerywany jest poprzez podanie wlewki. Ze względu na zaburzenia widzenia centralnego noszę okularki. Nie potrafię jeszcze raczkować ani samodzielnie stać. Brakuje mi również koordynacji wzrokowo-ruchowej. Potrafię już utrzymać samodzielnie główkę i posadzona w fotelu przez dłuższą chwilę zachowuję pozycję siedzącą. Dzięki Państwa hojności mogę uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych -największą radość sprawia mi hipoterapia.
Moje leczenie i rehabilitacja wiążą się nadal z dużymi kosztami. Jest to bardzo duży wysiłek finansowy i jednocześnie ogromny kłopot dla moich rodziców i dziadków. Moimi dziadkami są Marysia i Gerwazy Piskuła, którzy są uczestnikami Domowego Kościoła w rejonie złotowskim.
Można im pomóc wpłacając 1% na : Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”; nr KRS: 0000186434. Jako cel szczgółowy trzeba napisać: na leczenie Zuzanny Zdręka (symbol 36/Z)Wypełnienie pozycji „informacje uzupełniające ” jest niezwykle istotne, bo tylko wtedy pieniądze trafią na moje subkonto w Fundacji.
Za okazane serce i pomoc jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję
Zuzia.

Propozycje pomocy można wysyłać przy pomocy poniższego formularza: