Zaproszenie do udziału w TEB

Zaproszenie do udziału w TEB

Ukochana Wspólnoto!

Chcemy gorąco Was zaprosić do włączenia się w wydarzenia Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy. Tydzień koordynuje i prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji ale wiele wydarzeń wspiera Ruch Światło-Życzeń, w tym Domowy Kościół. Od czterech lat Tydzień zaczyna się Marszem dla Życia, który jest organizowany głównie przez osoby z Domowego Kościoła z Renią i Markiem Piątkowskimi na czele. Mamy nadzieję, że nikogo z Was na nim nie zabraknie!

Tego samego dnia (22 maja) w Katedrze, o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne dla ruchów, wspólnot i stowarzyszeń naszej diecezji. Bardzo gorąco zachęcamy Was do udziały w tych rekolekcjach. Tym bardziej, że poprowadzi je ksiądz Sławomir Skonieczka, kapłan od lat związany z Ruchem Światło-Życie, były Krajowy Moderator Diakonii Ewangelizacji. Rekolekcje potrwają do środy 25 maja i codziennie zaczynać się będą o godz. 18.00 Mszą Św. Po Mszy Św. część warsztatowa w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej.

W Uroczystość Bożego Ciała 26 maja o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Uwielbieniowy na barce przy Wyspie Młyńskiej – początek o godz. 19.00. Zaśpiewa kilkudziesięcioosobowy chór gospel oraz soliści, a towarzyszyć im będzie zespół instrumentalistów składający się z profesjonalnych muzyków. Przede wszystkim jednak będzie to czas naszej wspólnej modlitwy, w której chcemy uwielbić Pana Boga.

W piątek 27 maja zapraszamy do wspólnego czytania Pisma Świętego od godz. 10.00 do 22.00 przy spichrzach od strony ul. Mostowej. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć się do ekipy czytającej to można się zgłosić mailowo – adasiek.poczta@wp.pl – lub po prostu przyjść tego dnia przed spichrze.

Tego samego dnia zapraszamy Panów do udziału w milczącej procesji mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym. Spotykamy się w Kościele Garnizonowym o godz. 20.00. Idziemy przez Stary Rynek do Katedry.

Zakończeniem tego Tygodnia będzie procesja różańcowa z kościoła MBNP przy ul. Ugory do Katedry w sobotę 29 maja o godz. 19.00.

Zaplanujmy już teraz swój czas, aby dać świadectwo wiary poprzez uczestnictwo w tych wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy.

Asia i Marek Dłuscy