ZAPROSZENIE DO SZTAFETY I MARATONU SZLAKIEM MĘCZEŃSKIEJ DROGI BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

ZAPROSZENIE DO SZTAFETY I MARATONU SZLAKIEM MĘCZEŃSKIEJ DROGI BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

Szczęść Boże,

Czekamy na zgłoszenia biegaczy z Ruchu Światło-Życie, którzy chcą wziąć udział w sztafecie. Od ilości zgłoszonych osób będzie zależało, czy będzie jedna drużyna czy więcej.

 

Zgłoszenia najpóźniej do 30 września prosimy kierować do Reginy Piątkowskiej  na maila: regina.piatkowska@gmail.com.

 

XXV Bieg Sztafetowy i II Maraton szlakiem męczeńskiej drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odbędzie się 15 października 2017r.

Tegoroczny bieg rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 09.00 w Parafii  Świętych Polskich Braci Męczenników ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3 w Bydgoszczy.

Po Mszy świętej będzie miało miejsce złożenie wiązanek przed obeliskiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego. Start maratonu i biegu sztafetowego o godz. 10.15 z placu przy kościele.

Zawodnicy pobiegną ulicami; Ks. Biniaka, Wybieg, Majora Hubala-Dobrzańskiego, Szpitalną, Wojska Polskiego, Chemiczną, Hutniczą, Toruńską, Sporną, Fordońską, DK80 przez most fordoński i dalej w kierunku Torunia  do Górska. Bieg zakończy się w Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. J . Popiełuszki w Górsku ok godz. 16.00.

 

Celem biegu jest oddanie hołdu bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce, przybliżenie biegaczom Jego ostatniej męczeńskiej drogi, propagowanie aktywnego trybu życia poprzez sport – bieganie.

 

Organizatorami Maratonu i Biegu sztafetowego jest Ruch Światło-Życie diecezji bydgoskiej, Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Region Bydgoski NSZZ „Solidarność”.


ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z MARATONU I SZTAFETY 2016

https://photos.google.com/share/AF1QipNGnK5HIwFoWvv5R_7_sdlGlMAwgJATGf2L3Ckck9Z-JuQTdHYf6wGgqcyuOKAG2A?key=ZVdCU0JKc3FwbmRiNjlONGV2YW5NelhMNXBEdHNR