Akcja prześlij 10zl

Akcja prześlij 10zl
Apel Centralnej Diakonii Misyjnej:
 

Alleluja!

Wielu z nas pamięta historię, gdy ks. Blachnicki wezwał oazowiczów do przesyłania pocztą paczek z węglem. Była to odpowiedź na anulowanie przez władzę komunistyczną przydziału opału dla Kopiej Górki. Ten genialny pomysł Ojca Franciszka pokazał jak można zwyciężać bez przemocy i jak wielka jest siła wspólnoty Ruchu. Dzisiaj chcemy Was wezwać do podobnego zrywu, aby bracia z Dalekiego Wschodu mogli doświadczyć charyzmatu Światło-Życie. Zasada jest równie prosta:

Prześlij 10 zł, a Chińczycy będą mogli wziąć udział w rekolekcjach na Kopiej Górce!

 

Dotychczas dzięki happeningom ulicznym organizowanym w Łodzi, Poznaniu i Warszawie oraz prowadzonym czuwaniom modlitewnym w intencji Kościoła w Chinach, Diakonia Misyjna zebrała 4615 zł. Potrzebujemy jeszcze 1738 osób, które wpłacą kwotę 10 zł (można więcej:) i w ten sposób sfinansują przyjazd na rekolekcje w III turnusie ks. Zhu, Emmy, Ruth, Changa, Shaony i Lushy. A do nich dołączą siostry zakonne studiujące w Polsce: Franciszka, Maria, Teresa i Katarzyna. W ostatnie wakacje ok. 35 000 osób wzięło udział w rekolekcjach oazowych, to ponad 10 tys. więcej niż w 1977 roku, kiedy ks. Blachnicki zorganizował zbiórkę węgla. Minęły 34 lata od tej akcji, czy tym razem my dorzucimy do pieca, by wiara Chińczyków zapłonęła?

Prosimy o przesłanie znajomym informacji o Akcji „Węgiel” i umieszczenie załączonego tekstu na oazowych stronach internetowych. Bardzo będziemy wdzięczni za przeprowadzenie zbiórek we wspólnotach, kręgach, na dniach wspólnoty.

Zapraszamy na stronę projektu www.mejdinczajna.pl, gdzie można poznać uczestników rekolekcji i przeczytać o dotychczasowych naszych akcjach. Raz w tygodniu będziemy aktualizowali dane o postępach zbiórki. Najświeższe informacje znajdują się zawsze na stronie www.facebook.com/mejdinczajna

Agnieszka i Marcin Skłodowscy

Odpowiedzialni za Centralną Diakonię Misyjną
Ruchu Światło-Życie
misje@oaza.pl
www.misje.oaza.pl

Wpłat można dokonać na konto:
Ośrodek Fundacji „Światło-Życie” PRAGA w Warszawie
ul. Floriańska 3; 03-707 Warszawa
48 1940 1076 3068 1040 0002 0000
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe-Chiny