Baschobora

Baschobora

ze strony diecezji bydgoskiej

Ojciec John Bashobora w Górce Klasztornej

 Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają do sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej na spotkanie z ojcem Johnem Bashoborą. W niedzielę 28 października, o godzinie 16.00, ojciec Bashobora odprawi Mszę świętą, a następnie poprowadzi modlitwę o uzdrowienie. Jeśli pogoda na to pozwoli, Eucharystia będzie odprawiona na Placu Objawienia. W związku z tym wstęp jest wolny i nie ma potrzeby zgłaszania swojego przyjazdu.

Przebywając w Polsce w ubiegłym roku, o. John wyraził ogromną wolę, by móc modlić się w najstarszym polskim sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej, u stóp Matki Bożej Góreckiej. Wszelkich informacji na temat spotkania udzielają Misjonarze Świętej Rodziny, Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej, 89-310 Łobżenica, tel. 67 286 08 48; e-mail: gk@msf.opoka.org.pl

Ksiądz John Baptist Bashobora jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w południowo-zachodniej Ugandzie. Praktycznie każdego dnia głosi Chrystusa tysiącom ludzi podczas spotkań ewangelizacyjnych na różnych kontynentach oraz modli się prawie nad każdym, kto o modlitwę go poprosi. Wiele osób po modlitwie dawało świadectwa uzdrowień z poważnych chorób; byli tacy, którzy mówili o uwolnieniu oraz nabyciu duchowej siły na drodze uświęcania się.

Na stałe „Father Bash”, bo tak nazywają go lokalni wierni, mieszka i pracuje w Ugandzie. Zajmuje się głównie sierotami, dziećmi wojny oraz chorymi na AIDS. Zapewnia utrzymanie ponad 4 000 dzieci, sam opłaca ich codzienne wyżywienie, a także dba o ich edukację.