Magia cała prawda

Kalendarium

ze strony diecezji bydgoskiej Sympozjum „Magia – cała prawda”  Pod nazwą „Magia – cała prawda” w Auli Audytorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy 22 września odbywało się specjalistyczne sympozjum zorganizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, Fundację Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Domowy Kościół. „Bardzo ważne jest to, abyśmy byli pewni w tym, co i jak […]

ze strony diecezji bydgoskiej

Sympozjum „Magia – cała prawda”

dsc_0272

 Pod nazwą „Magia – cała prawda” w Auli Audytorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy 22 września odbywało się specjalistyczne sympozjum zorganizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, Fundację Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Domowy Kościół.

„Bardzo ważne jest to, abyśmy byli pewni w tym, co i jak chcemy przekazać naszym dzieciom. W czasie takiego sympozjum otrzymujemy pewne wskazówki, które pomogą nam zrobić to we właściwy sposób” – powiedzieli Regina i Marek Piątkowscy, którzy pełnią rolę pary diecezjalnej Domowego Kościoła.

Czy magia to zabawa? Czy dzięki czarom i wróżbom możemy coś zyskać, poznać przyszłość? – to pytania, na które można było uzyskać odpowiedź podczas bydgoskiego sympozjum. Małgorzata Nawrocka – autorka powieści antymagicznej „Anhar” – podkreśliła, że sympozjum jest odpowiedzią na to, „co my widzimy za oknami”. – Nagle w tej naszej współczesnej rzeczywistości zrobił się jakiś dziwny renesans praktyk neopogańskich. Widząc to, postanowiliśmy przerzucić most do świata, który naszym zdaniem jest bezpieczny i prawdziwy – powiedziała.

Egzorcysta ks. dr Andrzej Kowalczyk zwrócił uwagę na współczesne zniewolenia, zatrzymując się szerzej chociażby nad zagadnieniami tarota i satanizmu. – Do współczesnego świata, który chlubi się postępem nauki i cywilizacji, szeroką falą wszedł okultyzm. Jakie lekarstwo na to? Im więcej Boga, tym mniej zabobonu. Im bliżej Boga, tym dalej fałszywe bożki – powiedział.

Wśród prelegentów znaleźli się znawcy tematyki okultystycznej. Było również słowo byłego bioenergoterapeuty, nie zabrakło świadectwa misjonarki świeckiej z Jasnej Góry. Uczestnicy mogli także wysłuchać informacji na temat jogi, hinduizmu czy homeopatii oraz obejrzeć emisję wykładu ks. prof. Aleksandra Posackiego „Okultyzm we współczesnej kulturze masowej”. – To sympozjum zostało zorganizowane przez ludzi świeckich, którzy sami dostrzegają konieczność tej tematyki – powiedział moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Maciej Tyckun.

Bydgoskie spotkanie rozpoczęła i zakończyła Eucharystia w parafii Błogosławionego Jana Pawła II Papieża. Warte podkreślenia jest to, że podczas trwania całego sympozjum można było skorzystać z sakramentu pojednania. Spowiedź święta odbywała się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, a także w pobliskiej kaplicy parafialnej.

Pierwsza konferencja „Magia – cała prawda” odbyła się cztery lata temu w Warszawie.