Pielgrzymka DK do Kalisza, 26.05.2018

Pielgrzymka DK do Kalisza, 26.05.2018 – zaproszenie

Kochani,
Dnia 26.05.2018 rodziny Domowego Kościoła z całej Polski udają się na XXI Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby jak co roku spotkać się tam na szczególnym krajowym spotkaniu Domowego Kościoła.

Pielgrzymka tegoroczna ma szczególny charakter ze względu na ustanowiony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Rok św. Józefa w Sanktuarium w Kaliszu. Trwał on będzie do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego.

W tym czasie pielgrzymi przybywający do kaliskiej bazyliki, pod warunkami zwyczajnymi, mogą uzyskać odpust zupełny.

Wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Józefa opiekuna rodzin.

Chcemy spotkać się z razem z małżeństwami z naszej i innych diecezji oraz cieszyć się darem wspólnoty, gromadzącej się wokół Jezusa.

Czasami spotykamy się z różnymi trudnościami dotyczącymi wyjazdu na rekolekcje – z uzyskaniem urlopu, skomplikowaną sytuacją rodzinną, brakiem zastępstwa w rodzinnej firmie, itp., można odbyć pielgrzymkę właśnie w tej intencji. Święty Józef jest opiekunem rodzin i patronem ludzi pracy.

Program dojazdu:

07:00 – Złotów – (plac przy kościele świętych Piotra i Pawła) odjazd do Nakła

08:00 – Nakło – parking przy al. Mickiewicza (obok szpitala) odjazd do Bydgoszczy

08:30 – Fordon – parking przy kościele św. Mateusza – odjazd

08:50 – Bydgoszcz – parking przy Tesco – Toruńska 101 – zbiórka

09:00 – Odjazd z Bydgoszczy do Kalisza

PROGRAM SPOTKANIA:

12:30 – zawiązanie wspólnoty

13:00 – konferencja: Jubileuszowy prezent św. Józefa dla naszych rodzin (ks. Maciej Krulak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie d. kaliskiej)

13:45 – czuwanie ze św. Józefem czas dla siostry i brata?

16:00 – przygotowanie Eucharystii

16:15 – Eucharystia

Ok. 18:00 – powrót z pielgrzymki

Informacji w sprawie pielgrzymki udziela i zapisy prowadzi Tadeusz Frymark. Zgłoszenia wraz z telefonem kontaktowym i preferowanym miejscem odjazdu autokaru: Fordon – parking przy kościele św. Mateusza lub Bydgoszcz – parking przy Tesco – Toruńska 101 oraz Złotów, Nakło – (pozostało 1 miejsce) prosimy wysyłać na adres: oazagt@gmail.com lub telefonicznie (602 239 253) do wyczerpania miejsc.

Potwierdzenie zapisu będzie dokonane e-mailem lub smsem. Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł (uzależniony od wypełnienia autokaru). Wpłaty za przejazd w autobusie.

Istnieje możliwość wpłaty całej kwoty przejazdu w autobusie.

Konto do wpłat będzie podane zainteresowanym po zgłoszeniu.

Prosimy o modlitwę w intencji organizacji i owoców pielgrzymki.

Pozdrawiamy w Jezusie
i do zobaczenia w Kaliszu